Střelci z Charlie Hebdo, kteří drželi rukojmí v tiskárně, jsou mrtví; zneškodněn byl i další únos

Smrtí únosců skončila největší policejní pátrací akce v dějinách Francie.  Dva muži, podezřelí ze středečního útoku na redakci týdeníku Charlie Hebdo, jsou mrtví po policejním zátahu. Oba útočníci se zabarikádovali v tiskárně v obci Dammartin-en-Goële severně od Paříže, kde drželi nespecifikovaný počet rukojmých. Další únos byl podle agentury Agence France-Presse zlikvidován v košer samoobsluze na východě Paříže.

Operace v Dammartin-en-Goële, nedaleko letiště Charlese de Gaulla, byla zaměřena na podezřelé bratry Chérifa a Saida Kouachiovy. Speciální jednotky uzavřeli město a obklíčili budovu tiskárny, ve které podezřelí drželi rukojmí. Do akce byly zapojeny také armádní vrtulníky. Dvojice je podezřelá ze zabití 12 lidí v pařížské kanceláři satirického týdeníku 7. ledna.

“Francie je v šoku,” řekl dnes francouzský prezident Francois Hollande. “Je to nejhorší útok ve Francii za posledních padesát let a my se postaráme, aby se neco takového už nikdy neopakovalo.”

Podle AFP byl rukojmí, které útočníci drželi, už propuštěni. Před zásahem také došlo k vyjednávání mezi únosci a zástupci policie, uvedla BBC.

Druhá policejní akce, která se odehrála v košer samoobsluze na východě Paříže, s případem bratrů  Kouachiových podle agentur souvisí.

Zdroj: AFP, BBC, Bloomberg

Střelci z Charlie Hebdo, kteří drželi rukojmí v tiskárně, jsou mrtví; zneškodněn byl i další únos Foto: ČTK: Pátrání po podezřelých z útoku na Charlie Hebdo

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.