Stav Češky v Káhiře je podle ministerstva zdravotnictví kritický

Stav Češky zraněné předminulý týden při útoku na turisty v egyptském letovisku Hurgada je kritický. Informovalo o tom v úterý v tiskovém prohlášení české ministerstvo zdravotnictví. Zdravotní stav ženy, která je hospitalizovaná v jedné z káhirských nemocnic, se v posledních dvou dnech náhle zhoršil. Do Káhiry již v pondělí podle ministerstva odletěl tým českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha.

„V tuto chvíli je bohužel pacientka v kritickém stavu, má maximální možnou léčbu, ale není schopna ani převozu na letiště,“ citovalo v úterý ministerstvo ve svém prohlášení Koloucha. Ten z Káhiry rovněž informoval, že tři čeští lékaři a čtyři egyptští se na místě shodli, že v tuto chvíli nelze pro pacientku dělat více. Všichni tito lékaři jsou specialisté na urgentní medicínu a intenzivní péči.

„Stav hodnotíme jako multiorgánové selhání,“ popsal situaci Kolouch. Uvedl také, že v celém průběhu léčby a podle dostupné dokumentace a informací od vedoucích lékařů nemocnice nebylo nalezeno žádné pochybení.

Šestatřicetiletá Češka byla zraněna 14. července v Hurgadě, kde mladý Egypťan zaútočil nožem na turisty na pláži. Dvě německé turistky zabil a další turistky zranil, mezi nimi ženu z Česka, kterou zasáhl do nohy a do zad.

Za zraněnou Češkou odletěla do Káhiry rodina, o níž se rovněž stará tým odborníků.

 

 

Zdroj: ČTK

Stav Češky v Káhiře je podle ministerstva zdravotnictví kritický Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trump vyzývá senátory, aby zrušili Obamacare

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump nabádá senátory k tomu, aby v úterý hlasovali o zahájení debaty o zrušení systému zdravotního pojištění, který zavedla předchozí hlava …

  2. Ryanair má zájem o odkoupení aerolinek Alitalia

    Byznys ·

    Irská nízkonákladová letecká firma Ryanair Holdings podala nezávaznou nabídku na převzetí krachujících italských aerolinek Alitalia. Agentuře Reuters to v pondělí sděl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.