Starbucks odpověděl na kritiky, že namísto válečných veteránů zaměstnává uprchlíky

Když mezinárodní kavárenský řetězec Starbucks oznámil, že v příštích pěti letech zaměstná 10 tisíc uprchlíků. Někteří zákazníci mu pohrozili bojkotem. Společnost tak zareagovala na vládní nařízení amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterým zakázal vstup na půdu Spojených států občanům a uprchlíkům ze sedmi převážně muslimských zemí.

Odpůrci plánu Starbucks namítají, že válečným veteránům společnost podobnou podporu neposkytla. Někteří se domnívají, že najímáním uprchlíků se sníží šance Američanů na získání zaměstnání. Tento argument však není pravdivý, protože společnost plánuje přijetí 10 tisíc uprchlíků ve všech 75 zemích světa, kde působí.

Své rozhořčení lidé vyjadřovali především na sociálních médiích. Pravda je, že před čtyřmi lety Starbucks přesně takové opatření avizoval. V roce 2013 totiž kavárenský gigant oznámil, že do konce roku poskytne práci 10 tisícům válečných veteránů. Společnost nyní prohlašuje, že od roku 2014 skutečně zaměstnala více než 8 tisíc válečných veteránů a jejich manželek či manželů.

Řada lidí však rozhodnutí výkonného ředitele společnosti Howarda Schultze postavit se proti příkazu prezidenta a podpořit uprchlíky schvaluje. Ostatně Schultz se svými politickými preferencemi netají. Loni v září například podpořil demokratickou kandidátku na prezidenta Spojených států Hillary Clintonovou. Také byl údajně žhavým kandidátem na post ministra práce v případě, že by Clintonová volby vyhrála.

Howard Schultz ve svém nedělním dopise zaměstnancům oznámil svůj záměr a dodal: „Žijeme v bezprecedentní době, v níž jsme svědky svědomí naší země a zpochybnění amerického snu.“

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Starbucks odpověděl na kritiky, že namísto válečných veteránů zaměstnává uprchlíky Foto: Natee Meepian / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

 1. Sold Out Biz: Jak odhalit, co klient chce

  Byznys ·

  První schůzkou s klientem by obchodník měl zjistit jeho potřeby. Začít proto hned prezentovat a nabízet není podle key account managera Milana Turka tím nejlepším krok…

 2. Trump vyhrožoval, že pošle do Mexika armádu

  Byznys ·

  Americký prezident Donald Trump řekl, že by Mexiko mělo lépe zvládat boj se zločinci, nebo se o ně na mexickém území postarají americké ozbrojené síly. Trump to podle …

 3. Facebooku stouply příjmy o více než 50 procent

  Byznys ·

  Sociální síti Facebook stoupl ve čtvrtém čtvrtletí zisk na 3,57 miliardy dolarů (89,6 miliardy korun) z předloňských srovnatelných 1,56 miliardy dolarů. Příjmy vzrostl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.