Správu registru smluv by mohlo převzít ministerstvo vnitra, říká Chovanec

Pokud na tom bude politická shoda, tak ministerstvo vnitra převezme registr smluv. Podle ministra vnitra Milana Chovance by registr mělo mýt na starosti ministerstvo financí. Řekl to včera v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle Chovance se na případně správě registru v rámci současné aplikace ministerstvem vnitra dohodl s premiérem Bohuslavem Sobotkou.  

Správa registru smluv je posledním sporným bodem v návrhu zákona o registru smluv. „My si myslíme, že by registr mělo spravovat ministerstvo financí primárně, když ne ministerstvo financí, tak sekundárně ministerstvo pro místní rozvoj,“ řekl Chovanec.

Na poslední koaliční jednání přišlo hnutí ANO s tím, aby registr spravovalo ministerstvo spravedlnosti. Chovanec míní, že by to znamenalo změnu kompetenčního zákona. „Takže po dohodě s premiérem říkám, že ministerstvo vnitra převezme registr smluv, pokud na tom bude shoda,“ uvedl. Dodal, že přijetí zákona, který nyní projednává ústavně-právní výbor sněmovny, tak již nic nebrání.

Návrh zákona o registru smluv státu, krajů, obcí a jejich organizací má být protikorupčním opatřením. První návrh se objevil již v předchozím volebním období.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Správu registru smluv by mohlo převzít ministerstvo vnitra, říká Chovanec Foto: ČTK/Doležal Michal - Milan CHOVANEC

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.