Společnosti Nike se nedaří, tržby rostly nejpomaleji za posledních 7 let

Čistý zisk největšího světového výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike se v prvním finančním čtvrtletí snížil téměř o čtvrtinu na 950 milionů dolarů (21 miliard korun). Pokles prodeje na klíčovém severoamerickém trhu způsobil nejpomalejší růst tržeb za téměř sedm let. O informaci referovala agentura Reuters.

Americká společnost Nike čelí rostoucí konkurenci ze strany německého rivala Adidas. Celkové tržby ve čtvrtletí, které skončilo 31. srpna, vzrostly pouze nepatrně, a to na 9,07 miliardy dolarů (200,1 miliardy Kč) z 9,06 miliardy před rokem. V Severní Americe klesly o tři procenta, což představuje první pokles za uplynulých deset čtvrtletí.

V Číně se tržby nicméně zvýšily o devět procent a v Evropě, na Blízkém východě a v Africe vzrostly o čtyři procenta. Firma předpokládá, že růst prodeje na zahraničních trzích jí zajistí dosažení plánovaného růstu celoročních tržeb.

Společnost Nike v reakci na zostřující se konkurenci na trhu a na rychle se měnící spotřebitelské trendy nyní reorganizuje své aktivity. V červnu uvedla, že v rámci reorganizace sníží počet zaměstnanců zhruba o dvě procenta. Koncem uplynulého finančního roku firma zaměstnávala přes 70 000 lidí, ohlášené opatření by tak mělo vést ke zrušení zhruba 1400 pracovních míst.

 

 

Zdroj: ČTK

Společnosti Nike se nedaří, tržby rostly nejpomaleji za posledních 7 let Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V Dubaji došlo k testování létajícího taxi

    Tech ·

    V Dubaji došlo v pondělí k testovacímu letu bezpilotního letounu, který by v brzké době měl zastávat funkcí létajícího taxíku. Informaci uvedla agentura Reuters. Dron …

  2. Ceny ropy se vyšplhaly na dvouleté maximum

    Byznys ·

    Ceny ropy se v pondělí vyšplhaly na nejvyšší úroveň od července 2015. Způsobila to hrozba Turecka o zavření ropovodu z iráckého Kurdistánu do jeho přístavů. Důvodem by…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.