Russněfť vydá do konce roku své akcie na moskevské burze

Ruský magnát Michail Gucerijev prodá na moskevské burze až 20 procent akcií své středně velké ropné společnosti Russněfť. Primární emise by se měla uskutečnit do konce tohoto roku, uvedl dnes podnik. Gucerijev se svou rodinou vlastní 75 procent akciového kapitálu Russněfti. Zbylý podíl loni prodal švýcarské komoditní a těžařské skupině Glencore.

Russněfť by měla oznámit orientační pásmo pro cenové rozpětí prodávaných akcií 18. listopadu, řekl agentuře Reuters informovaný zdroj z trhu. Emisní cena bude oznámena podle zdroje o týden později.

Zakladatel Russněfti Gucerijev uprchl z Ruska v roce 2007 po obvinění z neplacení daní, nezákonného podnikání a praní špinavých peněz. Úřady později obvinění stáhly a Gucerijev se v roce 2010 vrátil do země. Hned poté koupil zpět od magnáta Olega Děripasky svou firmu, kterou mu před útěkem prodal.

Russněfť těží ročně zhruba 17 milionů tun ropy, což představuje asi 340.000 barelů denně. Podle své webové stránky je šestým největším těžařem ropy v Rusku.

 

 

Zdroj: ČTK

Russněfť vydá do konce roku své akcie na moskevské burze Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. BBC: Francie zřejmě prodlouží výjimečný stav

  Společnost ·

  Francie zřejmě prodlouží výjimečný stav, který vyhlásila po loňských teroristických útocích v Paříži. BBC to řekl francouzský premiér Manuel Valls, podle kterého jsou …

 2. Malý průvodce britskými giny

  Společnost ·

  Gin je jeden z neodmyslitelných spiritů Velké Británie. V poslední době zde navíc zažívá malou renesanci. Minulý rok to bylo poprvé v historii, co prodeje ginu v Britá…

 3. V Indii zavládl chaos kvůli zrušeným bankovkám

  Byznys ·

  Chaotické scény se dnes odehrávaly po celé Indii, kde se miliony nervózních lidí zoufale snaží vyměnit staré bankovky, které před pár dny pozbyly platnosti. V dlouhých…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.