Risk se Netflixu vyplatil, blíží se k hranici 100 milionů odběratelů

Z internetové videopůjčovny a televize Netflix zmizelo v roce 2016 tisíce filmů. Streamovací služba se rozhodla vsadit na vlastní tvorbu. Odvážný tah, který umožnil konkurenci skočit po titulech, které už Netflix nechtěl, se však vyplatily. Jen v posledním čtvrtletí minulého roku Netflix získal 7 milionů nových předplatitelů a blíží se tak k hranici 100 milionů uživatelů po celém světě.

V září roku 2015 se Netflix rozhodl, že neobnoví dohodu s distributorem Epix. Z nabídky streamingové služby tak zmizelo tisíce filmů včetně filmových taháků Hunger Games nebo Transformers. Tehdy měla služba něco přes 60 milionů odběratelů. Rozhodla se ale vsadit na svůj vlastní obsah, díky němuž minulý rok přidala na své konto 19 milionů nových předplatitelů. V roce 2015 to přitom bylo 17,4 milionu nových členů. Streamovací službu nyní užívá 93,8 milionu lidí po celém světě. Stomilionovou hranici má v plánu překročit v březnu.

Většina nových zákazníků přišla Netlixu díky jeho seriálům jako Black Mirror, Gilmorova děvčata nebo historicky životopisně mapujícím seriálu o královně Alžbětě II. The Crown, který získal i dva Zlaté glóby - za nejlepší herečku v seriálu a za nejlepší dramatický televizní seriál. Firma uvedla, že loni produkovala 600 hodin originálního obsahu. Příští rok má svou produkci v úmyslu ještě zvýšit na asi 1000 hodin. Připravila si na to také vyšší rozpočet, který činí 6 miliard dolarů - o miliardu více než loni.

Netlix také uvedl, že v roce 2016 jeho tržby činily 8,83 miliard dolarů (téměř 224 miliard korun) se ziskem 186,7 milionů dolarů (4,7 miliardy korun). Po zveřejnění těchto výsledků pak akcie Netflixu poskočily o osm procent na nové historické maximum.

Ačkoliv vše vypadá dobře, má před sebou Netflix ještě hodně práce. Převážná většina nových předplatitelů přišla ze zemí mimo Spojené státy. Bude to tedy vyžadovat mnoho výdajů, aby mohl být Netflix dominantní nad konkurencí ve 189 různých státech. 

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Risk se Netflixu vyplatil, blíží se k hranici 100 milionů odběratelů Foto: Kaspars Grinvalds / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

  1. Trumpova inaugurace má být skromná

    Společnost ·

    Nově zvolený prezident Donald Trump je spojován s luxusními hotely i dramatickými reality show. Inaugurace, která ho v pátek oficiálně uvede do prezidentského úřadu, b…

  2. Pošta opět zvýšila ceny za doručování balíků

    Byznys ·

    Česká pošta od ledna zdražila posílání doporučených a cenných balíků o 10 korun. O 20 korun se pak zvýšily ceny za doručování obyčejných i cenných balíků do zahraničí.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.