Průmyslová výroba v Německu zaostala v červnu za očekáváním

Průmyslová výroba v Německu v červnu klesla o 0,9 procenta po květnovém růstu o 2,4 procenta procenta. Informace vycházejí z údajů, jež v úterý zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství. Propad předčil očekávání a zpráva naznačuje, že výkon průmyslu v největší evropské ekonomice byl na konci druhého čtvrtletí slabší.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali propad výroby jen o půl procenta. Za duben až červen průmyslová výroba stoupla o 0,4 procenta.

Výroba ve zpracovatelském sektoru se v červnu snížila o 0,8 procenta a ve stavebnictví o 3,2 procenta. Energetická produkce však stoupla o 2,9 procenta.

"Nejsou to skvělé výsledky, ale mohly být horší," řekl ekonom Bankhaus Lampe Alexander Krügger. "Na rozdíl od prvního čtvrtletí průmyslová výroba ve druhém čtvrtletí podpořila růst," dodal.

Slabší výkon průmyslové výroby přichází den po zprávě, která ukázala, že zakázky německého průmyslu se v červnu snížily o čtyři procenta, což byl nejvyšší propad za téměř rok a půl. To naznačuje, že německá ekonomika by v příštích měsících mohla přeřadit na pomalejší rychlost. V květnu zakázky naopak stouply o 2,6 procenta. Červnový propad způsobila hlavně poptávka ze zahraničí, zvláště ze zemí mimo eurozónu. Za celé druhé čtvrtletí se průmyslové zakázky snížily o 1,6 procenta.

Statistický úřad příští úterý zveřejní předběžnou zprávu o vývoji hrubého domácího produktu. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávají, že růst německé ekonomiky zrychlil na 0,4 procenta z 0,3 procenta v prvním čtvrtletí.

 

 

Zdroj: ČTK

Průmyslová výroba v Německu zaostala v červnu za očekáváním Foto: Alexander Tolstykh / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Čistý zisk ČEZu se propadl více než o polovinu

  Byznys ·

  Čistý zisk energetické společnosti ČEZ se v pololetí snížil meziročně o 54 procent na 7,7 miliardy korun. Zapříčinily to jednorázové výnosy v loňském roce, a to ve výš…

 2. Kalifornii zasáhly historicky největší požáry

  Společnost ·

  Požár, který zasáhl sever Kalifornie, jsou v historii tohoto státu na západním pobřeží USA vůbec největší. S odkazemna prohlášení tamních úřadů to v úterý uvedla agent…

 3. Firmě Danone prudce klesl zisk i tržby

  Byznys ·

  Producentu mléčných výrobků Danone v ČR loni klesl zisk na 656 000 korun z předloňských 62,8 milionu korun. Tržby se snížily o zhruba 138 milionu korun na 1,3 miliardy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.