Prioritou nové ministryně financí Schillerové je zjednodušení daňového systému

Nová ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že její hlavní prioritou bude zjednodušení daňového systému a on-line zpracovávání daňových přiznání. V případě státních rozpočtů hodlá usilovat o vyrovnané hospodaření. Schillerová o tom informovala novináře poté, co ji ve středu premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl do úřadu.

Babiš označil ministerstvo financí za nejdůležitější resort. Prohlásil, že sestavování státního rozpočtu se nyní zásadně změní. „Teď je šance na lepší spolupráci,“ uvedl.

Schillerová zopakovala, že v uplynulých letech stát zvýšil administrativní zátěž daňových poplatníků zavedením kontrolního hlášení DPH a elektronické evidence tržeb. „Nyní ale musíme zapracovat na zjednodušení daňového systému,“ uvedla. Do dvou let by chtěla mít funkční on-line finanční úřad, který by fungoval na podobném principu jako internetové bankovnictví. „Máme celou řadu údajů z rejstříků a evidencí a musíme je dokázat natáhnout do daňových přiznání. To je absolutní priorita,“ dodala. Zároveň připravuje nový zákon o dani z příjmu.

U státního rozpočtu chce Schillerová usilovat o to, aby byl vyrovnaný. „A pokud by měl být schodkový, tak by ten schodek neměl být vyšší, než jsou kapitálové investice z tuzemských zdrojů,“ uvedla.

Schillerová nastupuje do úřadu po Ivanu Pilném (ANO). Ten převzal funkci až letos v květnu, kdy vystřídal Babiše.

 

 

Zdroj: ČTK

Prioritou nové ministryně financí Schillerové je zjednodušení daňového systému Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Ministryně financí Alena Schillerová

reklama

Další články

  1. Americké akcie dosáhly rekordního maxima

    Byznys ·

    Americké akcie se ve středu dostaly na nová rekordní maxima. V jejich růstu jim napomohly bankovní společnosti. Peněžní ústavy těžily z očekávaného vzestupu úrokových …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.