Poradenská firma Broker Consulting dostala pokutu od ČNB dosahující na 800 tisíc korun

Poradenská firma Broker Consulting dostala koncem července pokutu dosahující na 800 tisíc korun od České národní banky. Centrální banka uvedla, že společnost v uplynulých letech před svými klienty tajila některé informace o inkasovaných provizích a neevidovala správně pokyny svých klientů. Informoval o tom v neděli server E15.cz Podle firmy byla pochybení formální a už byla zjednána náprava.

Firma podle ČNB mezi lety 2013 a 2015 porušila několik paragrafů zákona o podnikání na kapitálovém trhu, napsal server. Za to jí mohla centrální banka uložit pokutu až 20 milionů korun. „Náš obor je pod velmi silnou regulací a nám se podařilo bezchybně realizovat většinu požadavků. Bohužel u několika z nich se nám to nepodařilo zcela přesně po formální stránce. U těchto věcí jsme již dříve zrealizovali nápravu. Považujeme za prioritu mít celé naše podnikání v souladu se zákonem i etikou, a budeme v této oblasti činit nadále maximum,“ cituje E15 Jana Lenera z Broker Consulting.

Trest firmě s více něž půlmilionem klientů a miliardovými tržbami je letos jednačtyřicátou peněžní sankcí regulátora firmě působící na finančních trzích. ČNB tak zatím vybrala na pokutách téměř 15 milionů korun. Loni to bylo víc, od ledna do konce července tehdy uložila 64 pokut dohromady téměř za 25 milionů korun. Nejvyšší pokuty jsou podle banky zpravidla ukládány v oboru kapitálového trhu a pojišťovacího zprostředkování.

Letos zatím nejvyšší pokutu tři miliony korun ČNB uložila brněnskému obchodníkovi s cennými papíry E&S Investments. Mimo jiné za to, že svým klientům nabízel služby bez toho, aby dostatečně ověřil jejich investorské znalosti. Maximální možné pokutě 20 milionů korun čelil v roce 2010 obchodník s cennými papíry Capital Partners.

 

 

Zdroj: ČTK

Poradenská firma Broker Consulting dostala pokutu od ČNB dosahující na 800 tisíc korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Putin hodlá vyhostit 755 amerických diplomatů

    Společnost ·

    Rusko bude muset podle slov ruského prezidenta Vladimira Putina opustit na 755 amerických diplomatů. Ruská hlava státu to v neděli sdělila v rámci rozhovoru poskytnuté…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.