Při zřícení části dálničního mostu v Janově zemřelo 35 lidí

Při zřícení části dálničního mostu v italském Janově dnes zemřelo 35 lidí. Novou tragickou bilanci oznámil na twitteru s odvoláním na hasiče kraj Ligurie, jehož je Janov hlavním městem. Nejméně 13 lidí bylo při neštěstí zraněno, stav některých z nich je podle italského ministra vnitra Mattea Salviniho vážný.

Asi stometrová část kilometrového Morandiho mostu v Janově se zřítila dnes krátce před polednem SELČ. Podle civilní obrany bylo v době neštěstí na daném úseku 35 osobních aut a tři kamiony. Po mostě vede dálnice A10, která je frekventovanou spojnicí velké části Itálie s italskou a francouzskou riviérou.

 

 Zdroj: YouTube / Time

V italských médiích se objevily zprávy, že zřícený úsek mostu procházel právě rekonstrukcí. Televize Rai citovala zástupce provozovatele dálnice Giovanniho Castellucciho, podle něhož ale most nebyl nebezpečný.

Podle některých italských médií se Morandiho mostu přezdívalo "nemocný most": od jeho otevření v 60. letech minulého století se na něm uskutečnilo několik větších rekonstrukcí, poslední v roce 2016.

 

 

Zdroj: ČTK

Při zřícení části dálničního mostu v Janově zemřelo 35 lidí Foto: YouTube / TIME

reklama

Další články

 1. Musk jedná se Saúdy o stažení Tesly z burzy

  Byznys ·

  Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk jedná se stoupenci případného odkupu akcií firmy a jejich stažení z veřejného akciového trhu. Je me…

 2. Turecko činí opatření proti propadu cen liry

  Byznys ·

  Turecká centrální banka v pondělí v reakci na pokles domácí měny slíbila zajištění dostatečné likvidity bankovního sektoru a snížila požadavky na kapitálové rezervy ko…

 3. V čele Lesů ČR stane Josef Vojáček

  Byznys ·

  Novým generálním ředitelem státního podniku Lesů ČR se stane současný ředitel Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Josef Vojáček (47). V pondělí to potvrdily zdroje z ved…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.