Personalistika Zet: „Každý uchazeč o práci je i náš zákazník,“ říká Premus z Alzy

Aktuálním cílem Alzy je nadšený zákazník. V pořadu HR Magazín to řekl HR director firmy Alza Marek Premus. Podle jeho slov je zapotřebí si uvědomit, že každý uchazeč o práci je zároveň i zákazníkem. Společnosti musí brát v potaz skutečnost, že kandidáti na danou pozici mohou vynášet ven interní informace. Zapotřebí je tak se zaměřit na jejich maximální spokojenost. Pořadem na rádiu Zet provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.  

„Zákazník a kandidát říká venku na trhu spoustu interních informací. Těmto skupinám je třeba poskytnout co největší komfort a co největší zážitek pro to, aby říkali pravdivé věci, které jsou zároveň hezké,“ řekl Premus pro portál Youradio News.

Premus říká, že o zaměstnance nouze není. Z tohoto pohledu je potřeba říci, že slova o nedostatku pracovních sil nejsou až do takové míry pravdivá. Problém je ovšem na straně kvality. Ta už trochu pokulhává.

„Máme spoustu produktů, pomocí nichž se snažíme, aby zákazníci byli nadšení. Teď se zaměřujeme na kandidáty, u kterých je hlavním z produktů rychlost komunikace, každému kandidátovi nebo aspoň většině se chceme ozvat do čtyř dnů, což na trhu není úplně běžné,“ informoval Premus.

Alza nabírá velké množství pracovníků na sezónní práce. Díky tomu největší český internetový obchod nabere měsíčně 100 až 200 lidí. O práci se poté uchází ročně okolo 65 tisíců lidí.

 

 

Pořad HR Magazín připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad na portálu Youradio News o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Youradio News

Personalistika Zet: „Každý uchazeč o práci je i náš zákazník,“ říká Premus z Alzy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sberbank vzrostl zisk o 22 %, překonala tak odhady

    Byznys ·

    Čtvrtletní výsledky ruské banky Sberbank předčily očekávání. Největší ruský bankovní ústav, který působí i v České republice, ve středu uvedl, že ve čtvrtém kvartálu m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.