Přehled zpráv BBC: USA uvalily sankce na osoby spojované s Islámským státem

Rozhlasové vysílání BBC World Service uvádí, že Spojené státy uložily sankce celkem 35 osobám a skupinám, které jsou spojovány s hnutím Islámský stát (IS). Podle USA by tak mělo dojít ke znemožnění dalšího financování IS. BBC dále informuje o tom, že se indické Dilí potýká s nejhorší epidemií krvácivé horečky dengue za posledních několik let. Nakaženo je více než 25 tisíc lidí.

Spojené státy americké vnímají pondělní dobytí severoafghánského města Kunduz Talibánem jako krok zpět. Spojené státy jsou si nicméně jisté, že se afghánské armádě podaří dostat město zpět pod kontrolu. Protiofenziva už byla zahájena a americké jednotky ji podpořily leteckým útokem na periferie města.  

Podle informací poskytnutých prozatímními úřady v Burkině Faso převzala armáda kontrolu nad kasárnami elitních jednotek, které před dvěma týdny stály za neúspěšným pokusem o státní převrat. Zatím není jasné, zda byl někdo zraněn.  

Úřady Středoafrické republiky zavedly v hlavním městě Bangui noční zákaz vycházení, který byl vyhlášen po několika dnech intenzivních bojů mezi skupinami křesťanů a muslimů. Podle některých zpráv střelba ve městě pokračuje. Středoafrické ministerstvo vnitra ale tvrdí, že vláda má situaci pod kontrolou.

Nigerijský president Muhammadu Buhari chce mít osobní kontrolu nad státní ropnou agenturou. Tento sektor představuje přibližně 70 procent příjmů nigerijské vlády. Buhari, který začal prezidentskou funkci vykonávat v květnu letošního roku, doposud nesestavil vládu.

Podle informací poskytnutých členem představenstva společnosti Volkswagen se někteří zaměstnanci koncernu svým jednáním v souvislosti se skandálem týkajícím se emisních testů dopustili trestného činu. Ti, kteří umožnili, aby k podvodu s emisemi došlo, podle člena představenstva musí za své jednání převzít osobní odpovědnost.

Spojené státy americké uložily sankce celkem 35 osobám a skupinám, které jsou spojovány s teroristickým hnutím Islámský stát. Uvalením sankcí by mělo dojít ke znemožnění dalšího financování Islámského státu těmito lidmi.

Indické hlavní město Dillí se potýká s nejhorší epidemií krvácivé horečky dengue za posledních několik let. Podle oficiálních informací bylo touto nemocí, kterou přenášejí moskyti, a která může být smrtelná, nakaženo 25 000 lidí. Podle korespondenta BBC je však skutečný počet nakažených osob podstatně vyšší.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

Přehled zpráv BBC: USA uvalily sankce na osoby spojované s Islámským státem Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.