Přehled zpráv BBC: Teroristický útok v Keni si vyžádal 147 obětí; Obvinění z korupce v Číně

Rozhlasové vysílání BBC World Service dnes informuje o tom, že během včerejšího teroristického útoku na univerzitu v severovýchodní části Keni zemřelo celkem 147 osob. BBC se dále zmiňuje o obvinění z úplatkářství jednoho z nejvlivnějších mužů v Číně Čou Jung-Kchanka. Ten dříve zastával funkci člena bezpečnosti a člena stranického politbyra. 

Podle oficiálních informací keňské vlády zemřelo během včerejšího útoku na univerzitu v severovýchodní části Keni celkem 147 osob. Jedná se tak o nejtragičtější útok v zemi, který uskutečnila islamistická skupina aš-Šabáb. Během tohoto teroristického útoku zemřeli 4 útočníci.

Prezident Spojených států amerických Barack Obama uvítal rámcovou dohodu o íránském atomovém programu. Detaily dohody ještě musejí být dojednány, ale podle amerického prezidenta se svět díky této nové dohodě stane bezpečnějším místem pro život. V ulicích Teheránu se již nová dohoda oslavuje. Izraelský premiér Benjamin Netanyahu řekl, že dohoda ohrožuje existenci jeho země a legitimizuje íránský atomový program.

Jeden z nejvlivnějších mužů v Číně byl obviněn z úplatkářství, zneužití moci a z úmyslného prozrazení státního tajemství. Vyšetřování bývalého člena bezpečnosti a člena stranického politbyra Čou Jung-kchanga, který v roce 2012 odešel do důchodu, bylo zahájeno v loňském roce, kdy byl také vyloučen z komunistické strany.

„Personalizované“ vakcíny proti rakovině, které jsou připravovány na míru jednotlivým pacientům, zatím během úvodních testování ve Spojených státech amerických přinesly vysoce slibné výsledky. Vakcíny jsou určeny na léčbu agresivních forem melanomů a vypadá to, že dokázaly vyvolat velmi silnou imunitní reakci bez nepříznivých vedlejších účinků.

Vůdci sedmi politických stran ve Spojeném království Velké Británie se zúčastnili televizní volební debaty. Neshody mezi politiky panovaly zejména, co se týče ekonomiky, imigrační politiky a národní zdravotní služby.

Americké státy Indiana a Arkansas schválily změny kontroverzního zákona o náboženské svobodě, který podle kritiků podněcoval diskriminaci homosexuálů.

Sedmatřicetiletý Američan, který se v lednu letošního roku vydal lovit ryby na své plachetnici, byl zachráněn dva měsíce poté, kdy bylo nahlášeno jeho zmizení. Našel ho německý tanker přibližně 200 mil od pobřeží Severní Karolíny. Muž na moři přežil díky dešťové vodě a potravě z ryb, které chytal vlastníma rukama.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Teroristický útok v Keni si vyžádal 147 obětí; Obvinění z korupce v Číně Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Potraviny jsou nejlevnější za téměř pět let

    Byznys ·

    Světové ceny potravin v březnu meziměsíčně klesly o zhruba 1,5 procenta. Dostaly se tak na nejnižší úroveň za téměř pět let. Objemy dodávek většiny potravinářských kom…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.