Přehled zpráv BBC: Jižní Korea bojuje s MERS; Otočení převrácené lodi na řece Jang-c-ťiang

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že obyvatelé v Jižní Koreji se potýkají s koronavirem MERS. Jeden z nakažených lékařů neuposlechl nařízení zdržovat se mimo veřejnost a dostal se tak do kontaktu se stovkami lidí. BBC dále informuje o postupu záchranářů na jihočínské řece Jang-c-ťiang, kde se v pondělí převrátila loď s více než 450 lidmi na palubě.

Podle úřadů ve Spojených státech amerických mohl poslední útok počítačových hackerů zkompromitovat data téměř 4 milionů zaměstnanců federální vlády USA. V dubnu byly na jejich počítačích zaznamenány podezřelé aktivity. Existuje podezření, že tento kybernetický útok pocházel z Číny.

Na místě lodního neštěstí v jihočínské řece Jang-c-ťiang, kde se v pondělí převrátila výletní loď s více než 450 cestujícími na palubě, byly nasazeny obří jeřáby. Odborníci se tak snaží otočit loď tak, aby bylo umožněno nalezení těl pohřešovaných pasažérů. Podle dostupných informací katastrofu přežilo pouze 14 osob včetně lodního kapitána.

Jižní Korea bojuje s epidemií „blízkovýchodního respiračního syndromu MERS”. Vyšlo najevo, že lékař, který se touto nemocí nakazil od svého pacienta, se navzdory příslušnému nařízení nezdržoval mimo veřejnost. Lékař i nadále vykonával své povolání a účastnil se schůzek, čímž se dostal do kontaktu se stovkami lidí.

Kvůli obavám souvisejícím se zdravotní nezávadností stahuje potravinářský koncern Nestlé z indického trhu oblíbenou značku nudlí. Několik států zakázalo prodej instantních nudlí Maggi poté, kdy testy v těchto nudlích prokázaly vysoký obsah olova. Podle vyjádření indické pobočky společnosti Nestlé jsou však nudle zcela v pořádku.

Podle nově zveřejněné zprávy napadli v loňském roce piráti minimálně 5 tisíc námořníků, a to na třech nejrušnějších námořních trasách.  Podle informací hnutí s názvem „Oceány bez pirátů” bylo 90 % veškerých útoků na nákladní lodě úspěšných.

Řecko odloží úhradu půjčky ve výši 300 milionů eur vůči Mezinárodnímu měnovému fondu, jejíž splatnost připadá na dnešní den. Podle Atén dojde ke sloučení všech čtyř splátek stanovených na červen do jedné platby, která bude uhrazena na konci měsíce.

Ghana vyhlásila tři dny smutku na uctění památky 150 osob, které přišly o život během požáru na čerpací stanici. Dotčenou oblast zužovaly prudké deště a záplavy, které mnoho lidí připravily o střechu nad hlavou. V době vypuknutí požáru se na čerpací stanici nacházela celá řada lidí, kteří tam hledali útočiště.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

Přehled zpráv BBC: Jižní Korea bojuje s MERS; Otočení převrácené lodi na řece Jang-c-ťiang Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko sloučí své červnové splátky do jedné

    Byznys ·

    Řecko sloučí všechny červnové splátky do jedné. Řecká vláda to ve čtvrtek oznámila Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). Do konce měsíce tedy musí zaplatit splátky v cel…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.