Online seznamky jsou byznys. Jak nenaletět marketingovým trikům

V dnešní uspěchané době je čím dál častější, že lidé hledají své protějšky prostřednictvím online seznamek. Je třeba si ale uvědomit, že tyto služby jsou především byznys a v řadě případů se pak může hledání partnera pěkně prodražit. Na co si v souvislosti s internetovými seznamkami dát pozor, prozradil na rádiu Zet odborník z dTestu Lukáš Zelený.

Nejčastějším marketingovým trikem, který tyto seznamovací servery používají, jsou podle Zeleného zkušební lhůty, během které mohou lidé jejich služby (většinou na měsíc) za snížený poplatek používat. Existuje tu ale háček, ne který je třeba dát si pozor. 

„Toto členství na zkoušku bývá spojeno s automatickým prodloužením smlouvy, kterému lze předejít jedině včasným odhlášením služby. Navíc podmínky smlouvy přestávají být po tom měsíci výhodné a další členské období může trvat i rok a cena je mnohonásobně vyšší než za ten první měsíc za zkoušku,“ upozornil Zelený na rádiu Zet s tím, že s takovým problémem se na dTest obrací o radu desítky lidí měsíčně. Stěžují si podle jeho slov na „dvě až tři největší seznamky“.

Slepá důvěra v tento trik a nepřečtení obchodních podmínek se pak stává nejčastějšími chybami, na které lidé v souvislosti s online seznamkami naráží. Existují totiž i takové seznamky, u nichž je možné zrušit své členství jen jednou za rok, tedy v den „výročí“ vašeho připojení ke službě. Pokud se tedy rozhodnete už službu nevyužívat nebo ji už nepotřebujete, zbytečně vám z účtu odchází  měsíční poplatek v rámci stokorun, ale i nižších tisíců.

Pokud se nám něco takového stane, je podle Zeleného nejrozumnější podat ukončení členství písemně. „Obecně ale platí, že vždy je lepší ukončit členství písemným způsobem nebo při nejmenším emailem, aby spotřebitel měl v ruce nějaký doklad o tom, že to členství chtěl ukončit,“ řekl. Upozornil také na to, že pouhým smazáním profilu se uživatel nezbaví povinnosti, ke které se upsal přijetím obchodních podmínek. 

 

 

Celý rozhovor s odborníkem z dTestu Lukášem Zeleným si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Online seznamky jsou byznys. Jak nenaletět marketingovým trikům Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. BBC: Trump vyzradil Lavrovovi tajné informace o IS

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump podle informací deníku Washington Post vyzradil ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi přísně tajnou informaci spojenou s radikál…

 2. V Itálii skončil soud s kapitánem Costy Concordia

  Společnost ·

  Od ztroskotání výletní lodi Costa Concordia už uplynulo více než 5 let. Teprve nyní ale padl definitivní rozsudek nad jejím kapitánem Francescem Schettinem, kterému it…

 3. Koruna je nejsilnější od listopadu 2013

  Byznys ·

  Koruna dnes odpoledne posílila vůči euru na 26,47 Kč/EUR. Je tak nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) zahájila intervence proti posilování měny…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.