Od ukončení intervencí je koruna už o 50 haléřů silnější

Česká měna dnes ráno posílila k euru téměř o desetník. Při vstupu do nového týdne se obchodovala za 26,48 Kč/EUR, zatímco v pátek uzavírala na 26,57 Kč/EUR. Od ukončení intervencí, které Česká národní banka oznámila ve čtvrtek, je tak koruna o 50 haléřů silnější. Vyplývá to z průběžných informací na serveru společnosti Patria Online.

Kurz kolem 26,50 Kč/EUR není podle analytika společnosti Next Finance Vladimíra Pikory zatím nikterak silný, ekonomika se s ním „hravě“ vyrovná. „Do úrovně 26,20 Kč/EUR nemusí ČNB podle mě nic řešit,“ dodal.

Koruna k euru nejvíce zpevnila už ve čtvrtek odpoledne po rozhodnutí centrální banky, připsala si 40 haléřů. V pátek pak posilovala mírněji. Podle analytiků trh s korunou zřejmě čekal na nějaký větší impuls.

Související: Investice Zet: Koruna se po ukončení intervencí dostane na úrovně z 2013

Český statistický úřad dnes oznámil, že meziroční inflace v březnu zrychlila na 2,6 procenta z únorových 2,5 procenta. Meziroční inflace se tak i v březnu držela nad dvouprocentním inflačním cílem České národní banky. Zdražily potraviny a pohonné hmoty. Proti únoru se spotřebitelské ceny nezměnily. Podle analytika společnosti Akcenta Miroslava Nováka vývoj spotřebitelských cen v tuto chvíli pro ČNB nepředstavuje zásadní problém, a to je i důvod, proč byl minulý týden kurzový závazek zrušen.

Česká národní banka držela korunu intervencemi kvůli obavám z deflace od listopadu 2013 na kurzu nad 27 Kč/EUR.

 

 

Zdroj: ČTK

Od ukončení intervencí je koruna už o 50 haléřů silnější Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. USA vyslaly ke Koreji svou letadlovou loď

    Společnost ·

    Útočná skupina amerického námořnictva tvořená letadlovou lodí a dalšími bojovými plavidly zamíří ke Korejskému poloostrovu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters…

  2. Poslední povstalci v Evropě, ETA, složili zbraně

    Společnost ·

    Separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA) dnes předala francouzské policii přes „mírové prostředníky“, osobnosti z civilního okruhu společnosti, seznam ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.