O2 investovala miliony korun do agregátoru tisku do mobilů Tapito

Operátor O2 investoval řádově miliony korun do startupu Tapmedia, který nabízí aplikaci Tapito agregující zprávy z médií na displej mobilního telefonu. Jde o první investici fondu BOLT, který firma spustila zhruba před dvěma měsíci. Uvedl to generální ředitel O2 Czech Republic Tomáš Budník.

Tapito je ve srovnání s jinými obsahovými aplikacemi jedinečné v tom, že nabízí pouze český obsah řazený do jednotlivých témat, která jsou ručně vybírána a editována. Tapito nyní spolupracuje se stovkou obsahových partnerů včetně největších českých vydavatelství. Svým uživatelům přináší denně výběr z různých zdrojů ve 14 kategoriích. V současnosti je dostupná na Androidu a od příštího roku na dalších platformách. Obsah aplikace tvoří články z vybraných webů doplněný nově také o videosekci.

O2 si od podpory projektu slibuje vedle obohacení nabídky pro zákazníky i zvýšení spotřeby dat. V posledním roce přenášený objem dat v mobilní síti podle Budníka vzrostl o 50 procent.

Operátor chce Tapito rozšířit i na Slovensko. Aplikace bude předem nahraná v mobilních telefonech, které firma nabízí ve své distribuční síti.

„Aktuálně jednáme s několika desítkami dalších projektů a přijímáme další přihlášky. Vybírat budeme především projekty, u kterých dokážeme nabídnout nejen finance, ale i další kompetence pro úspěšný rozvoj projektu,“ uvedl Budník.

BOLT vedle finanční podpory vybraným projektům poskytne kompletní zázemí a infrastrukturu společnosti O2 poskytující služby sedmi milionům zákazníků, možnost rozvíjet spolupráci s odborníky, funkční pracovní prostředí, infrastrukturu IT sítě a možnost zapojení do fungujícího ekosystému s využitím prodejních kanálů.

 

 

 

Zdroj: ČTK

O2 investovala miliony korun do agregátoru tisku do mobilů Tapito Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.