„Nyní je vhodný čas pro hledání práce nebo vyjednání lepších podmínek,“ říká J. Rezlerová

V současné době je ten správný čas pro nalezení nového zaměstnání. Na trhu práce je totiž oproti roku 2014 mnohem více nabídek. Zaměstnavatelé si jsou navíc vědomi toho, že lidé mohou mít chuť změnit práci. Z toho důvodu nastavují lepší pracovní podmínky nad rámec běžného odměňovacího balíčku. Na rádiu Zet to řekla generální ředitelka firmy ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová. Nejvíce pracovních nabídek naleznou nezaměstnaní ve druhém kvartále letošního roku na Moravě.

Nezaměstnanost se podle Úřadu práce České republiky dostala na vůbec nejnižší hodnotu od roku 2009. Bez práce je v současnosti něco kolem 460 tisíců lidí.

„V druhém kvartále se bude nejvíce nabírat na Moravě. To je docela dobrá zpráva, protože Morava bývá většinou pesimističtější a spíše vyčkává. V tuto chvíli má Morava +5 optimistický index trhu práce. Ten poukazuje na to, že zaměstnavatelé na Moravě budou víc nabírat než v Čechách,“ řekla Rezlerová. 

Rezlerová hovořila na rádiu Zet o tom, že největší zájem mají zaměstnavatelé o pracovníky ze segmentu IT. Jde přitom o IT pracovníky na základní úrovni,  o operátory, správce sítí nebo serverů a o IT programátory. Hojně poptávané jsou i technické pozice, inženýři, specializované profese v různých oborech, manažerské pozice, obchodní reprezentanti, ale i specializovaní pracovníci ve výrobě.

„Dnes je tak velký nedostatek kandidátů na trhu práce, že se zdá, že v podstatě každá pozice se stává obtížně obsaditelnou. Situace se trochu změnila od roku 2014. Zaměstnavatelé s tím velmi bojují,“ uvedla na Rezlerová.

V současnosti je ten pravý čas na to, aby si lidé našli nové zaměstnání. Personální agentury a pracovní portály nabízejí nepřeberné množství volných pracovních míst. Změna nastala i u samotných zaměstnavatelů, kteří si jsou vědomi toho, že lidé mají tendenci chodit za lepším. Široká nabídka pracovních příležitostí jim na druhé straně může pomoci v kariérním růstu. Z toho důvodu zaměstnavatelé přistupují k opatřením, která mají zaměstnancům v jejich odchodu zabránit. Jde například o nastavení běžných odměňovacích balíčků nad rámec původní smlouvy.

Zaměstnavatel totiž moc dobře ví, že je v současnosti mnohem důležitější udržet si stávajícího zaměstnance, než si jej nechat utéct ke konkurenci.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s generální ředitelkou společnosti ManpowerGroup Jaroslavou Rezlerovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Nyní je vhodný čas pro hledání práce nebo vyjednání lepších podmínek,“ říká J. Rezlerová Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.