„Návštěva Prahy napoví, jak je čínská turistika pro Česko důležitá,“ řekl J. Papež

Obliba České republiky u čínských turistů stoupá. Nejčastěji navštěvují Prahu, ale rovněž milují památky ze seznamu UNESCO. Na rádiu Zet to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Za zvýšeným zájmem stojí zavedení přímých leteckých spojů z Šanghaje, Pekingu a Čceng-tu. Čína si rovněž zamilovala romantický čínský film o dvou lidech, kteří se rozhodli vzít v Praze. 

Před těmito událostmi Českou republiku navštěvovalo kolem 50 tisíc Číňanů ročně. V současnosti jich je už přes 300 tisíc.

„Když se v tuto chvíli projdete Prahou, tak pochopíte, jak moc je čínská turistika pro Prahu a Českou republiku důležitá. Dnes je to dominantní skupina lidí, která nahradila bývalou ruskou klientelu. Jsou to lidé, kteří jsou velmi podobní českým turistům. Chtějí si svoji dovolenou užít, utrácejí peníze. Jsou to lidé, kteří jsou velmi nadšení z cestování, protože byli dlouho uzavřeni stejně jako my,“ řekl Papež.

Pro český turistický ruch je to velká výzva. Především v tom smyslu dostat čínské turisty i mimo Prahu. Podle Papeže je zapotřebí přesvědčit čínské turisty v tom, aby v Česku zůstali delší dobu. Nyní tu jsou totiž v průměru dvě až tři noci.

U Číňanů je známé, že jsou fascinovaní památkami UNESCO. „Čínská populace byla vzdělávaná podobně jako ta naše za komunismu. To znamená, že je tam kladený důraz na historii, geografii atak dále. UNESCO pro ně znamená něco posvátného,“ uvedl Papež na rádiu Zet.

Z tohoto pohledu je pro ně každá památka UNESCO přitažlivá. V současnosti je tedy láká například Český Krumlov nebo Telč. I v tomto bodě jsou v Česku rezervy a čínským turistům bychom mohli tak nabídnout mnohem víc.

Většina poskytovatelů služeb v současnosti neví, po čem čínský turista pořádně touží. Pro českou turistiku totiž obyvatel Číny stále přestavuje turistu nováčka.

„Často jsme překvapení, co čínského turistu zajímá. Jsme překvapení z toho, do kolika galerií a muzeí chtějí jet. Jsme překvapení z toho, jak jsou fascinovaní otevřenou přírodou bez zástavby. U nich totiž otevřená příroda bez zástavby v podstatě neexistuje,“ informoval Papež. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s místopředsedou Asociace cestovních kanceláří Janem Papežem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Návštěva Prahy napoví, jak je čínská turistika pro Česko důležitá,“ řekl J. Papež Foto: Josef Hanus / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.