Návod na úspěch: Štěstí sice přeje připraveným, ale na cestě k úspěchu je na prvním místě

Jaký vliv na úspěch má štěstí? Divili byste se, ale v rámci dosažení úspěchu jde o důležitý faktor. Podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera v pořadu Návod na úspěch řekl, že „štěstí sice přeje připraveným, ale na cestě k úspěchu je na prvním místě. Autor knižních bestsellerů Ivo Toman zase říká, že dosažení úspěchu předchází souhra šťastných náhod. 

Předpoklad štěstí v dosažení úspěchu oba dva motivátoři popisují na dvou příkladech. Prvním příkladem je obsazení představitele do hlavní role komediálního filmu Četník ze Saint Tropez. Tehdy režisér Richard Balducci nemohl najít člověka, který ztvární hlavní roli.

„Ten první to odmítl, ten druhý to také odmítl, protože filmy o četnících byly v tu dobu pokleslým žánrem. Tak přišel na řadu postarší pán, kterého do té doby nikdo neznal. Jmenoval se Louis de Funès. On vlastně za tu svoji nejslavnější roli vděčil několika neuvěřitelným shodám náhod,“ řekl na rádiu Zet Kučera.

O dalším neuvěřitelném příběhu, který vedl k ohromnému úspěchu, referuje Ivo Toman. Líčí přitom minulost britské hudební skupiny The Beatles. Podle něj se této skupině původně nedařilo vůbec prorazit a v jednom případě ji dokonce vyhnali z pódia.

„Do Hamburku se dostali, protože byli jediní, který měl jejich talent po ruce, když po něm chtěli, aby poslal další skupinu. Moc náhod hrálo v jejich prospěch. V počátku jim pomohla kampaň jejich manažera mnohem více, než jejich vlastní umění. V té době začala éra hippies a v několika ohledech byli první. Byli první, kteří se nechali zarůst, byli první, kteří uvedli texty svých písní na zadní straně obalu a také první použili zpětnou vazbu kytary,“ sdělil Toman.

Souhry šťastný náhod a omylů se postaraly o vytvoření spousty nových a úžasných věcí. „Závěr je, že štěstí sice přeje připraveným, ale na cestě k úspěchu je štěstí na prvním místě,“ ukončil Kučera.  

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Štěstí sice přeje připraveným, ale na cestě k úspěchu je na prvním místě Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.