Čínský trh se po čtrnácti letech otevírá herním konzolím ze zahraničí

Čína po čtrnácti letech zrušila zákaz prodeje zahraničních herních konzolí. Po Xboxu One od americké společnosti Microsoft, na tamní trh míří i konkureční PlayStation 4 od japonské firmy Sony.

Microsoft oznámil, že prodej konzole Xbox One v Číně zahájí v září tohoto roku. Sony vytvoří ve spolupráci s čínskou firmou Shanghai Oriental Pearl Group dva společné podniky pro výrobu a prodej konzolí PlayStation přímo v Číně.

Čína zakázala prodej herních konzolí v roce 2000, což tehdy zdůvodnila jejich negativními dopady na duševní zdraví mládeže. Konzole sice bylo v Číně možné získat ilegálně, populárnější se však v zemi stalo hraní na osobních počítačích a na mobilech.

Čína prozatímně zrušila zákaz prodeje zahraničních herních konzolí začátkem letošního roku. V dubnu pak šanghajská vláda oznámila, že výrobci konzolí jako Microsoft, Sony nebo Nintendo budou moci vyrábět a prodávat tato zařízení prostřednictvím společností se zahraničním kapitálem působících v šanghajské zóně volného obchodu.

Analytici nicméně upozorňují, že pro zahraniční výrobce konzolí bude obtížné na čínském trhu prorazit. Čínští hráči totiž mají nízké příjmy a z velké části preferují bezplatné internetové hry.

Společnost Nintendo zatím žádné plány týkající se konkrétně Číny nepředstavila. Oznámila nicméně, že plánuje novou herní konzoli určenou pro rozvíjející se trhy.

Zdroj: ČTK

Čínský trh se po čtrnácti letech otevírá herním konzolím ze zahraničí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.