Čínská Alibaba se chystá v Polsko vybudovat logistické centrum

Největší čínský internetový prodejce Alibaba plánuje postavit logistické centru v Polsku, které by bylo zaměřeno hlavně na dodávky klientům v Polsku a Německu. V pátek to sdělil novinářům prezident přepravní společnosti Worldwide Logistics (WWL) Jacky Lim.

„Spolu s firmami ATC Cargo a Alibaba jednáme o projektu vytvoření obrovského logistického centra v Polsku,“ uvedl Lim. Dodal, že ačkoliv závazné rozhodnutí nebylo ještě přijato, bude WWL pravděpodobně spoluinvestorem. Centrum má být blízko polsko-německé hranice a má sloužit nejen Polsku, ale také sousedním zemím, včetně Německa, napsala agentura PAP.

Firma Alibaba vznikla v roce 1999. V současnosti patří mezi největší světové internetové prodejce. Je aktivní také v oblasti digitálních médií a zábavy, technologie cloud či internetových plateb. Má téměř 64.000 zaměstnanců. S akciemi firmy se od roku 2014 obchoduje na burze v New Yorku.

 

 

Zdroj: ČTK

Čínská Alibaba se chystá v Polsko vybudovat logistické centrum Foto: testing / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Údajný stoupenec IS prý ve Francii zabil dva lidi

    Společnost ·

    Možná dva lidé přišli v pátek o život na jihu Francie, kde údajný stoupenec Islámského státu, ozbrojený i granáty, zajal v jednom supermarketu několik rukojmích. Uvedl…

  2. v roce 2016 žilo na území Česka 493 400 cizinců

    Společnost ·

    V Česku ke konci roku 2016 pobývalo 493 400 cizinců. Šlo o největší počet od roku 1993. Proti roku 2015 se jejich počet zvýšil o 28 700. Informaci ve čtvrtek oznámil Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.