Nový ředitel Uberu hodlá změnit firemní kulturu a jít na burzu

Nový ředitel alternativní taxislužby Uber Dara Khosrowshahi má v plánu změnit firemní kulturu, získat větší podíl na trhu a do roka a půl až tří let se pokusit dostat společnost na burzu. Zaměstnancům to v sanfranciské centrále podniku řekl, když se jim ve středu představoval.

„Tato společnost se musí změnit,“ řekl svým podřízeným. „To, kam jsme dospěli, není to, co nás dostane na další úroveň.“ Jmenování Khosrowshahiho, který sám sebe označil za „stíhače“, přišlo v době, kdy se Uber snaží zotavit z řady krizí, které vyvrcholily v červnu, kdy byl nucen odstoupit ředitel Travis Kalanick.

Oznámení o primární emisi akcií v nejasném čase bývá u podniků podporovaných rizikovým kapitálem běžné. Nový šéf Uberu na setkání také zdůraznil, že bude hledat nové talenty. Přednostně musí obsadit místo finančního ředitele.

Khosrowshahiho nahradil v jeho již bývalé funkci šéfa internetové cestovní kanceláře Expedia Mark Okerstrom, který zde posledních šest let působil jako finanční ředitel. Khosrowshahi zůstává v představenstvu Expedie.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Nový ředitel Uberu hodlá změnit firemní kulturu a jít na burzu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Gazpromu klesl ve druhém čtvrtletí zisk o 80 %

    Byznys ·

    Ruské plynárenské společnosti Gazprom se snížil ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 80 % na 48 miliard rublů (17,8 miliardy korun). Propad způsobil vývoj směnných kurzů, …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.