Německá vláda zlepší výhled vývoje ekonomiky

Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky země na 1,8 procenta. Podobné tempo pak očekává i pro příští rok. Agenturu Reuters o tom informovaly vládní zdroje. Kabinet má zveřejnit nové prognózy ve středu. Poslední oficiální prognózy zatím očekávají, že hrubý domácí produkt Německa vzroste letos o 1,5 procenta a napřesrok o 1,6 procenta.  

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků. Loni Německo vykázalo růst HDP o 1,6 procenta, což bylo nejrychlejší tempo za poslední tři roky. Přední německé ekonomické instituty již minulý týden zvýšily odhad růstu ekonomiky pro letošní rok na 2,1 procenta z dříve předpokládaných 1,2 procenta.

Německé ministerstvo hospodářství minulý týden uvedlo, že ekonomika země pokračuje v růstu, jehož hlavním motorem je silná domácí poptávka. Hospodářský růst podle ministerstva podporují i nízké ceny ropy a slabší kurz eura.

 

Zdroj: ČTK

 

Německá vláda zlepší výhled vývoje ekonomiky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.