Některé české obchody dnes spustí výprodeje v rámci takzvaného Černého pátku

Některé české obchody včetně e-shopů se dnes zapojí do výprodejů v rámci takzvaného Černého pátku. Obchodníci zapojení do výprodejů přislíbili slevy dosahující desítek procent. Rozdíl oproti minulým letům spočívá v tom, že se do akce letos zapojí i některé velké obchodní řetězce. 

Nákupní svátek Černý pátek (Black Friday) je ve Spojených státech amerických synonymem rekordních slev a startem vánoční nákupní horečky. Připadá vždy na pátek po Dni díkuvzdání a obchody otevírají velmi brzy, některé již ve čtyři hodiny ráno. Označení „černý pátek“ zřejmě vzniklo v 60. letech minulého století jako popis komplikací, jimž museli řidiči a policisté čelit kvůli výjimečně silné dopravě způsobené náporem nakupujících.

Například tuzemské obchody s elektronikou Datart připravily speciální nabídku zboží se slevami až 50 procent. Maloobchodní řetězec Tesco chystá velký výprodej ve všech hypermarketech, startuje v 8:00 a potrvá do vyprodání zásob. „V nabídce bude sortiment bytových doplňků F&F Home a elektronika jako jsou například chytré telefony, tablety, televizory nebo kávovary. Výše slev bude dosahovat i více než 50 procent,“ potvrdil mluvčí společnosti Václav Koukolíček.

Slevy v řádu desítek procent plánuje také desítka e-shopů. „V rámci Black Friday jsme pro zákazníky letos připravili více než 800 produktů se slevami až 80 procent. Stejně jako v minulém roce neodstartujeme všechny slevy s úderem půlnoci, ale budeme je postupně spouštět v průběhu pátečního dne,“ uvedl marketingový ředitel CZC.cz Kamil Demuth. Slevové akce chystají také mimo jiné Alza.cz, Mall.cz, Kasa.cz či prodejny iStyle.

Black Friday je v tradiční podobě v USA, Kanadě a Velké Británii v kamenných obchodech spojen také se zábavou a nákupním šílenstvím. V určitou hodinu jsou totiž zákazníci vpuštěni do obchodu a soutěží mezi sebou o to, kdo rychleji doběhne k nabízenému zboží v akci, jehož počet je limitován.

 

Zdroj: ČTK

Některé české obchody dnes spustí výprodeje v rámci takzvaného Černého pátku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.