Netflix si našel cestu na čínský trh

Internetová televizní služba Netflix našla způsob, jak proniknout na obrovský čínský trh. Společnost podepsala licenční smlouvu s populární platformou pro video streaming iQIYI, která je dceřinou společností čínského vyhledávače Baidu. Informoval o tom server CNN, který připomíná, že se tak stalo šest měsíců poté, co Netflix přiznal porážku ve snahách expandovat do Číny.

Platícím uživatelům iQIYI se tak naskytne možnost sledovat originální obsah Netflixu, jako jsou poslední série jeho seriálů Black Mirror, Stranger Things nebo Mindhunter. Potvrdila to i samotná iQIYI ve svém prohlášení.

Regulátoři v loňském roce zablokovali samotnému Netflixu přístup na čínský trh. Společnost poté oznámila, že místo toho bude licencovat obsah místním společnostem. Smlouva s iQIYI je první takovou dohodou. Licenční smlouvy přinášejí poskytovatelům obsahu skromné ​​příjmy, ale nejsilnější země na světě je příliš velkým trhem, než aby se jich vzdali. IQIYI mezi jinými už podobnou smlouvu má s BBC, Paramount Pictures a Lionsgate. Navzdory rozšířené dostupnosti pirátských DVD a nelegálně vysílaných televizních pořadů a filmů se společnosti iQIYI podařilo zaregistrovat více než 20 milionů předplatitelů svých služeb.

Netflix není jediná západní mediální a technologické společnosti, která se roky snaží probojovat na čínský trh. Peking však značně cenzuruje obsah a mnoho služeb včetně Google a Facebook je v zemi blokováno.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Netflix si našel cestu na čínský trh Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.