Nejvyšší státní zástupce nejspíš odmítl Zemanovu pozvánku na Hrad kvůli Čapímu hnízdu

Zbývají tři týdny do voleb a pozornost nevzbudila žádná politická kampaň, ale věc, která se nestává příliš často. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman odmítl pozvání od českého prezidenta Miloše Zemana na Pražský hrad. Reportér portálu Seznam Zprávy Václav Dolejší říká, že důvodem odmítnutí může být kauza Čapí hnízdo. 

„Naopak v minulosti se stala schůzka známá v roce 2013 vrchního státního zástupce v Olomouci Ivo Ištvána s prezidentem Zemanem. Tehdy ho informoval o vyšetřování kauzy, po níž padla Nečasova vláda. Myslím, že pan Ištván toho dodnes lituje, že o tom informoval Zemana. Bylo to něco přes čáru. Pavel Zeman nechtěl patrně udělat stejnou chybu,“ řekl Dolejší na rádiu Zet.

Není žádným tajemstvím, že se prezident Miloš Zeman schází kvůli Čapímu hnízdu s policejním prezidentem, ministrem vnitra nebo i samotným Andrejem Babišem. Sice nešlo o konkrétní důvod, proč hlava státu chtěla pozvat Pavla Zemana na Pražský hrad. Nicméně nejvyšší státní zástupce kritizoval politiky kvůli tomu, jak se vyjadřují ke kauze Čapí hnízdo a označují vyšetřování za zpolitizované.

Mezi těmito kritizovanými politiky byl přitom i prezident Miloš Zeman, který kauzu Čapí hnízdo označil za podvod na voliče.

„Myslím si, že toto všechno v součtu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana naštvalo a nechtěl se s prezidentem proto sejít. To, že si to dovolil, je hodně neobvyklé. V minulosti pár lidí odmítlo Miloše Zemana. Byli to jeho odpůrci, kteří odmítli přijmout vyznamenání, ale že by se někdo s ním odmítl setkat, si nevybavím,“ sdělil Dolejší. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky s reportérem portálu Seznam Zprávy Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet 

 

Nejvyšší státní zástupce nejspíš odmítl Zemanovu pozvánku na Hrad kvůli Čapímu hnízdu Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Pavel Zeman

reklama

Další články

 1. USA začaly budovat slíbenou zeď s Mexikem

  Společnost ·

  Americká vláda oznámila zahájení výstavby prvních osmi dílů bariéry na hranici s Mexikem. Čtyři prototypy segmentů budou z betonu, další čtyři z jiných materiálů, ozná…

 2. Deset nejhodnotnějších firem světa

  Byznys ·

  Nejnovější odhady ohledně nejhodnotnějších značek světa vyhotovené společností Interbrand poukazují na to, že firma Apple je s hodnotou přesahující 184 miliard dolarů …

 3. Úrokové sazby zůstanou beze změny, rozhodla ČNB

  Byznys ·

  Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.