Čína chce vybudovat na Brněnsku lázeňské centrum za více než 2 miliardy korun

Čínská provincie Che-pej plánuje v lázeňské zóně v Pasohlávkách na Brněnsku vybudovat do konce roku 2018 lázeňské centrum za více než dvě miliardy korun. Vybudovat tu chce léčebné ústavy a wellness hotely, které by přinesly stovky pracovních míst. Novinářům to dnes sdělil jihomoravský hejtman Michal Hašek. Konečná dohoda o konkrétních podmínkách mezi krajem, obcí Pasohlávky a čínskou provincií by měla podle něj hotová do konce letošního září. 

Místo je pro vybudování lázeňské zóny připravené z minulosti. Už v roce 2007 založil kraj spolu s obcí Pasohlávky společnou firmu Thermal Pasohlávky, která na několika desítkách hektarů vybudovala potřebnou infrastrukturu. „Zástupci provincie Che-pej zónu navštívili a projevili zájem do ní investovat. Krajská rada proto schválila záměr s tímto čínským partnerem jednat,“ řekl Hašek.

Vznikla pracovní skupina, v níž budou zástupci všech klubů koalice i opozice a zástupci Pasohlávek. „Do konce září budeme vědět, za jakých konkrétních podmínek do toho Číňané půjdou. Do tří let by pak měla být hotová celá realizace,“ uvedl Hašek.

Podle něj by bylo lázeňské centrum největším v České republice, které by vzniklo na zelené louce. „Lidem by se dostala tradiční evropská lázeňská péče, ale investoři by tam chtěli vnést i prvky moderní čínské medicíny,“ dodal Hašek.

Tato investice by navíc mohla napomoci snížit nezaměstnanost v okolí. „Každá investice za miliardy korun přináší stovky pracovních míst. Mohli by tam pracovat lidé z Břeclavska a okolí,“ dodal Hašek.

 

Zdroj: ČTK

Čína chce vybudovat na Brněnsku lázeňské centrum za více než 2 miliardy korun Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.