Metro D může ze začátku fungovat jen mezi konečnými stanicemi

Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) dostalo za úkol prověřit variantu trasy metra D z Pankráce do Depa Písnice pouze s těmito dvěma stanicemi. Zbylé by byly dostavěny po zprovoznění trasy. Uvedl to radní Petr Dolínek (ČSSD). Důvodem jsou chybějící pozemky, které DPP nestíhá vykupovat. Metro D má propojit centrum s jižním okrajem Prahy. Kdy stavba začne, stále není jasné.

„Cíl je nečekat. Musíme začít stavět, nebo se nezačne nikdy a bude se to stále odkládat,“ řekl Dolínek.

Město s podnikem pracuje na třech variantách stavby. První je ta, že se bude stavět celá trasa se všemi stanicemi, druhá je zmíněná s dvěma zastávkami. Ve třetí variantě se hovoří o stavbě v podobě, že by vznikly všechny stanice, u kterých to bude možné, a zbylé budou dostavěny později. Která varianta bude vybrána, zatím není jasné. Varianta, že by trasa vedla jinudy, než je nyní plánovaná, není příliš reálná. Trasa je zanesena v územním plánu a změna by její stavbu oddálila o další roky.

Kvůli chybějícím pozemkům je ve hře také varianta jejich vyvlastnění. „Právně je tento krok připraven, ale mám úctu k vlastníkům. Vyvlastnění je tedy pouze krajním řešením, ke kterému bych nerad přistupoval,“ řekl Dolínek.

Metro D má odlehčit trase C a propojit sídliště na jihu Prahy s centrem města. Trasa vede kolem krčského nádraží a Thomayerovy nemocnice přes Nové Dvory do Písnice. Novou trasu chystá město řadu let, kudy povede směrem do centra, není definitivně rozhodnuto, nejčastěji se mluví o jejím zakončení na náměstí Míru.

 

 

Zdroj: ČTK

Metro D může ze začátku fungovat jen mezi konečnými stanicemi Foto: Metroprojekt Praha a.s

reklama

Další články

  1. Mall.cz otestuje doručování zásilek dronem

    Byznys ·

    Český e-shop Mall.cz příští týden otestuje doručování zásilek dronem. Oznámil, že bude prvním českým e-shopem, který vyzkouší automatizované předání zásilek příjemci. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.