Mediální společnost CME díky televizi Nova výkazala loni zisk

Vlastník televize Nova, Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), za minulý rok vykázala provozní zisk v hodnotě 38,28 milionu dolarů (990 milionů korun). Dostala se tak ze ztráty 180 milionů dolarů v roce 2013. Do kladných čísel přešla i v posledním čtvrtletí roku. 

Největší měrou k tomu přispěly podle CME aktivity na českém trhu, které po předloňské ztrátě vykázaly v roce 2014 výrazný zisk.

Celoroční výnosy CME vzrostly o 7,5 procenta na 680,80 milionu dolaru a v přepočtu na stálé kurzy se zvýšily o deset procent.

„Dosáhli jsme všech ambiciózních cílů, které jsme si pro tento rok stanovili. Naše finanční výsledky odrážejí pokračující provozní obrat a také jsme zaznamenali nejsilnější růst srovnatelných výnosů za šest let,“ uvedl ve zprávě Michael Del Nin, jeden ze dvou generálních ředitelů CME.

Ukazatel OIBDA, neboli provozní výsledek před odpisy a amortizací, se v České republice přehoupl za celý rok do zisku 62 milionů dolarů po předloňské ztrátě 9,6 milionu dolarů. Výnosy českých aktivit stouply na 202,8 milionu dolarů ze 174,9 milionu dolaru o rok dříve. Druhý výkonný šéf CME Christoph Mainusch uvedl, že v letošním roce čeká firma další zvýšení podílu na českém trhu i posílení ziskových marží.

Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

 

Zdroj: ČTK

Mediální společnost CME díky televizi Nova výkazala loni zisk Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Koruna je k dolaru nejslabší za 11 let

    Byznys ·

    Česká měna se dostala k americkému dolaru na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Jeden dolar se včera v závěru obchodování prodával za 25,78 Kč. Koruna vůči dolaru od zač…

  2. Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců

    Byznys ·

    Výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson plánuje v rámci snižování nákladů propustit ve Švédsku 2200 lidí. To představuje zhruba dvě procenta jeho celkové pracovní …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.