Mayová rezignaci kvůli nepovedené řeči podle Sky News nezvažuje

Britská premiérka Theresa Mayová nemá v úmyslu kvůli svému nepovedenému středečnímu projevu na konferenci vládních konzervativců rezignovat. Uvedla to televize Sky News s odkazem na svůj zdroj v Downing Street. Mluvčí tohoto úřadu ani vládních konzervativců podle agentury Reuters žádný oficiální komentář neposkytli. Konzervativní poslanci a ministři dnes Mayové vyjadřovali podporu. Podle britských médií zároveň desítky vládních zákonodárců diskutují o tom, že Mayovou vyzvou k demisi.

Pozice premiérky je po červnových volbách, kdy konzervativci ztratili většinu, oslabená. Mayová rovněž čelí tlaku euroskeptiků z řad konzervativců kvůli nadcházejícímu odchodu země z EU. Projev předsedkyně vlády, který komentátoři označovali za klíčový pro její budoucnost, ale negativně poznamenal žert komika, který k pódiu pronikl, Mayové kašel a také padající písmena ze sloganu v pozadí.

Mayové již vyjádřili podporu ministři, včetně šéfa diplomacie Borise Johnsona, o němž se spekulovalo jako o možném Mayové nástupci. Britský ministr podnikání Greg Clark dnes v rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC Radio 4 řekl, že Konzervativní strana si musí především "uchovat chladnou hlavu". Podle něj premiérka prokázala "kuráž a důstojnost", když se rozhodla v proslovu pokračovat i přes potíže.

 

Zdroj: ČTK

Mayová rezignaci kvůli nepovedené řeči podle Sky News nezvažuje Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Jaký postup zvolí Trump směrem k Íránu?

    Společnost ·

    Tým bezpečnostních poradců Bílého domu doporučil prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odvolal podporu jaderné smlouvě s Íránem, ale zároveň neobnovil sankce, které dohod…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.