Marketing Zet: Pro firmu Total je nejdůležitější vizibilita značky

Pro firmu Total je nejdůležitější vizibilita značky. Jde o velkou nadnárodní společnost, která stojí za sponzoringem velkého množství motoristických událostí, na kterých je žádoucí předstihnout konkurenci. Důležitost takzvaného brand awareness (povědomí o značce) popisuje v pořadu Marketing Zet marketingový ředitel společnosti TOTAL Česká republika Filippo Falcinelli. 

Firma Total sponzoruje velké množství motoristických událostí, mezi něž se například řadí závody Formule 1, MotoGP, Rally Dakar a další. Total se ale neorientuje pouze na motorismus, sponzoruje například fotbalový Africký pohár národů. Z tohoto pohledu chce být firma, co nejvíce viditelná. To jí pomůže překonat své konkurenty. „Pro nás je nejdůležitější v motorsportu být dobře vidět. Viditelnost nám pomůže v prodejích. Když vezmeme Formuli 1 Redbull, tak tam jsme byli dobře vidět. Pokud se zaměříme na Rally Dakar tak taky. Nejen naše týmy, ale všechny týmy mají brand na svých číslech. Potřebujeme maximální efekt, aby byl brand vidět a my jsme se mohli odlišit od konkurence,“ řekl Falcinelli na rádiu Zet.

Důležitý není ale pouze brand awareness. Svoji podstatnou roli sehrává rovněž public relations (PR) nebo Business to Business aktivity (B2B). Prostřednictvím toho firmy nabízejí svým partnerům eventové události. V případě firmy Total může jít například o poskytnutí vstupenek na závody Formule 1.

Firmy nemohou opomenout ale ani samotné zákazníky. Návštěvníci sportovních akcí jsou podle Falcinelliho vděční za reklamní předměty. Reklamní komunikaci lze z toho důvodu přizpůsobit i této oblasti.  Účastníky motoristických akcí lze podle něj rovněž oslovovat pomocí stánků s hosteskami, které představují výrobky společnosti. Užitečným nástrojem jsou podle Falcinelliho i sociální sítě, prostřednictvím nich lze nabídnout například nějakou online hru. Ty shledávají u zákazníků rovněž úspěch. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s marketingovým ředitelem společnosti Total Česká republika Filippo Falcinellim.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: Pro firmu Total je nejdůležitější vizibilita značky Foto: Rodrigo Garrido / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.