Marketing Zet: Externí komunikace by nikdy neměla předběhnout tu interní

Externí komunikace by nikdy neměla předběhnout interní komunikaci. Manažerka pro externí komunikaci Modré pyramidy Hana Vaněčková v pořadu Marketing Zet říká, že když něco firma sděluje ven, tak to nejprve musí sdělit dovnitř. Negativní by totiž bylo, kdyby se zaměstnanci dozvídali věci o své firmě až z veřejných prostředků. 

Interní komunikaci lze využít jako prostředek pozitivní komunikace s okolím. „Kdo jiný, než vlastní zaměstnanci a finanční poradci by měli šířit dobré jméno každé firmy, nejenom naší,“ řekla Vaněčková.

Základním předpokladem pro úspěšnou interní komunikaci podle Vaněčkové je to, že se do jejího čela umí postavit sám manager. Tento lídr musí mít i čich pro zvolení správných prostředků. Vždy totiž neplatí, že zafunguje jeden prostředek a tím všechno hasne. Ve většině případů je zapotřebí zvolit větší množství komunikačních prostředků.

Vedení by se následně mělo zajímat o zpětnou vazbu. Není možné posílat informace dovnitř bez zjištění toho, jak je komunikace směrem k zaměstnancům efektivní. Do interní komunikace je rovněž záhodné zapojit co nejvíce lidí. „Nikdy to není o tom, že jeden, dva nebo tři lidi to tou firmou protlačí až tam, kam se to má. Máme finanční poradce po celé republice. Je strašně důležité, aby lidé věděli, co firma chce, kam míří a dokázali to posílat dál a zároveň i fungovala zpětná vazba prostřednictvím těchto lidí,“ sdělila na rádiu Zet Vaněčková.

Interní komunikace může zamezit ale i dalším nepříjemným faktorům, se kterými se musí současné firmy potýkat. Jde o vysokou fluktuaci zaměstnanců. V časech, kdy je v tuzemsku rekordní zaměstnanost, jde o klíčovou věc. Vedení firmy by si tak mělo uvědomit, že interní komunikace je vhodným nástrojem, pomocí něhož lze vytvářet klima ve firmě. „Jaká je atmosféra ve firmě, tak taková je fluktuace,“ řekla Vaněčková.

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru s manažerkou pro externí komunikaci Modré pyramidy Hanou Vaněčkovou . Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Marketing Zet: Externí komunikace by nikdy neměla předběhnout tu interní Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Travolta daroval své letadlo australskému muzeu

    Společnost ·

    Americký herec John Travolta se rozhodl darovat své letadlo Boeing 707 australskému muzeu. Coby pilot s ním nalétal tisíce kilometrů. Letoun však podle něj potřebuje o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.