LinkedIn by si měl krýt záda, Facebook se začíná orientovat na trh práce

Americká společnost Facebook ve středu oznámila, že v rámci své sociální sítě rozšiřuje nabídky práce. Firma Marka Zuckerberga bude práci nabízet ve více než 40 zemích světa, mezi nimiž podle CNN například figurují Velká Británie, Španělsko a Brazílie.

Pracovní příležitosti se již od loňského roku dostaly k americkým a kanadským uživatelům. Společnost Marka Zuckerberga nyní informovala o tom, že rozšířila své nástroje. Lidé si teď budou moci prostřednictvím nich přímo na Facebooku domlouvat pohovory nebo vytvářet pracovní místa s pomocí svého chytrého telefonu.

Facebook tak vytváří konkurenci profesní sociální síti LinkedIn. Na ní je registrováno přes 546 milionů uživatelů z více než 200 zemí světa.

„Může jít o hrozbu pro LinkedIn, pokud lidi získají své první zaměstnaní přes Facebook a začnou platformu identifikovat jako cestu vedoucí na trh práce,“ řekl viceprezident výzkumné firmy CB Insights Marcelo Ballvé.

Průzkum společnosti Morning Consult podle CNN například poukazuje na skutečnost, že jeden ze čtyř Američanů našel práci právě prostřednictvím Facebooku.

„Místní podniky posilují naše komunity a vytvářejí více než 60 procent nových pracovních míst. Chceme pomoci lidem najít práci a pomoci místním podnikům najít správné lidi,“ řekl Alex Himel z Facebooku.

Firma Ballvé uvádí, že Facebook si může díky této aktivitě vytvořit i celosvětově novou oblast, která mu bude přinášet příjmy za inzerci. Facebook se prozatím orientuje na malé firmy. Podniky toho začínají využívat. Nově tak bude generovat výnosy ze zobrazení firem na placených pozicích.

Prozatím nejde o přímou konkurenci LinkedInu. Profesní sociální síť se totiž především zaměřuje na příjmy za inzerci od velkých zaměstnavatelů. Situace se může ale rychle změnit. LinkedIn by si tak měl krýt záda. 

 

 

Zdroj: CNN, Youradio News

LinkedIn by si měl krýt záda, Facebook se začíná orientovat na trh práce Foto: Twin Design / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sberbank vzrostl zisk o 22 %, překonala tak odhady

    Byznys ·

    Čtvrtletní výsledky ruské banky Sberbank předčily očekávání. Největší ruský bankovní ústav, který působí i v České republice, ve středu uvedl, že ve čtvrtém kvartálu m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.