Lidé by měli být při platbě přes internet obezřetní, riziko představují asijské e-shopy

Placení kartou na internetu představuje největší riziko. Klienti by si podle mluvčího Komerční banky Michala Taubnera měli řádně ověřit rating obchodu, prostřednictvím kterého si chtějí objednat dané zboží. Ideálním bezpečnostním prvkem je podle Taubnera možnost takzvaného 3D Secure. Tento bezpečnostní protokol chrání uživatele před zneužitím údajů z platební karty. Zvýšené riziko v současnosti představují asijské e-shopy. 

Mohlo by vás zajímat

„To, že jde o čínské e-shopy, není nic zvláštního. Útoky na platební karty jsou již v podstatě rutinou našeho trhu. Jedná se samozřejmě nejenom o útoky z Číny, ale mohou být vedeny z jakékoli části světa,“ řekl Taubner.

Klienti by si měli při koupi zboží na internetu ověřovat hodnocení obchodů. Důležité je rovněž ověření platební brány, kterou daný e-shop používá. Ideální podle Taubnera je, když disponuje bezpečnostním protokolem 3D Secure. V rámci každé internetové platby pak přijde majiteli platební karty SMS s bezpečnostním kódem. K uskutečnění platby pak dojde až po jeho zadání.

„Co se týká konkrétních plateb na e-shopech, tak je velmi dobré si nastavit zasílání zpráv, které klienta informují o veškerých platbách provedených z jejich účtů nebo jejích platebních karet. Všechno snadno zvládnou ve svém internetovém bankovnictví,“ informoval Taubner. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s mluvčím Komerční banky Michalem Taubnerem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Lidé by měli být při platbě přes internet obezřetní, riziko představují asijské e-shopy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Drony mají nové využití, střeží domy

    Byznys ·

    Startup Sunflower Labs přišel s novým bezpečnostním systémem pro váš dům. Možné hrozby detekuje a zkoumá pomocí dronu. Záběry z něho si pak můžete kdykoliv přehrát na …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.