Kvitová musela po útoku na operaci levé ruky, Australian Open si nezahraje

Tenistka Petra Kvitová byla v úterý ráno přepadena ve svém bytě v Prostějově. Při potyčce s útočníkem utrpěla hluboké řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Dvojnásobná wimbledonská vítězka se po konzultaci s lékaři podrobila operaci a podle informací mluvčího Karla Tejkala ji čeká tříměsíční pauza. Kariéru by zranění ohrozit nemělo, úvod sezóny však nestihne.

Při zákroku, který trval tři hodiny a 45 minut, lékaři Kvitové zašili poraněné šlachy na všech prstech levé ruky a dva nervy. Česká hráčka nesmí tři měsíce postižené místo přetěžovat a určitě nestihne první část sezony včetně grandslamového Australian Open. V ideálním případě se vrátí na kurty nejdříve v dubnu.

„Petra je podle operatéra mladá a zdravá, a (lékař) po operaci nevidí důvod, proč by opět nemohla hrát tenis,“ uvedl Tejkal v tiskové zprávě. Dva dny nyní bude mít aktuální světová jedenáctka ruku zavázanou. „Pak šest až osm týdnů v dlaze a tři měsíce bude třeba sešité šlachy nepřetěžovat,“ napsal Tejkal.

Pachatel se podle policie dostal do bytu lstí. Z místa činu uprchl a policisté po něm intenzivně pátrají, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. Přepadení se podle něj odehrálo před půl devátou a muž si po něm z bytu Kvitové „něco odnesl“.

Podobný útok policisté ve městě nepamatují. „Nevím, že by poslední dobou došlo k podobnému útoku ať už se zraněním nebo bez přímo v bytě. Všechny okolnosti jsou předmětem vyšetřování, vyvolává to otázku, zda šlo o náhodný byt,“ doplnil Kořínek.

Podle policie je pachatelem muž přibližně ve věku 35 let, 180 centimetrů vysoké štíhlé postavy, světlé barvy pleti. Má hnědé oči, na hlavě měl světlou bekovku. „Na sobě měl světle hnědou bundu a přes rameno tašku,“ doplnil mluvčí. Policie žádá případné svědky, kteří by o hledaném muži mohli poskytnout informaci, aby se obrátili na policii nebo na linku 158.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Kvitová musela po útoku na operaci levé ruky, Australian Open si nezahraje Foto: Petra KVITOVÁ; Zdroj: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kuba se dočká internetového připojení

    Společnost ·

    Kubánská vláda oznámila, že v havanských soukromých domech umožní dvouměsíční zkušební režim internetového připojení. Státem vedená telekomunikační společnost ETECSA p…

  2. Gazprom čeká letos rekordní vývoz plynu

    Byznys ·

    Ruský plynárenský gigant Gazprom očekává, že v letošním roce vyveze do zemí mimo země bývalého Sovětského svazu 180 miliard metrů krychlových plynu. V pondělí to uvedl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.