Konference Konkurenceschopnost ČR 2015: Jak si stojíme ve světovém žebříčku?

Jaká je konkurenceschopnost ČR v globálním měřítku? A jaké jsou klíče k úspěchu konkurenčních ekonomik? Těmito tématy se bude zabývat  konference  Konkurenceschopnost ČR 2015 , kterou pořádají Ministerstvo průmyslu a obchod ČR, Vysoká škola ekonomická v Praze, Graduate School of Business a Česká manažerská asociace ve čtvrtek 18. září 2014 v Praze. 

Na konferenci, která se koná pod záštitou ministra obchodu a průmyslu Jana Mládka, vystoupí například Nicholas Davis a Caroline Galvan ze Světového ekonomického fóra, Jan Mühlfeit, ředitel společnosti Microsoft pro Evropu, Roger Tooze, spoluzakladatel akademické disciplíny globální politická ekonomie nebo Hana Machková, ekonomka a rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze. 

Akce se uskuteční ve čtvrtek 18. září od 9:00 v Rajské budově VŠE v Praze a bude se zabývat hodnocením konkurenceschopnosti a postavení České republiky ve světovém měřítku. Zároveň představí nejnovější data z Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra.

Jednotlivé sekce konference se zaměří na na význam inovací pro konkurenceschopnost, kontext udržitelného rozvoje nebo strategie zvyšování konkurenceschopnosti, o kterých bude hovořit viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, Radek Špicar.

Zdroj: wef.cz 

 

Zdroj: wef.cz

Konference Konkurenceschopnost ČR 2015: Jak si stojíme ve světovém žebříčku? Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.