Škodu Kodiaq si už objednalo přes tisíc Čechů

Zhruba měsíc po zahájení předprodeje si nové velké SUV Škody Auto pod názvem Kodiaq závazně objednalo více než jeden tisíc Čechů. Ti přitom ještě neměli možnost si vůz ani vyzkoušet. První auta ke klientům v Česku dorazí v únoru. Během prvních testovacích jízd ve Španělsku to řekl ředitel Škoda Auto ČR Luboš Vlček.

Mladoboleslavská automobilka začala vyrábět své nové SUV ve východočeských Kvasinách v říjnu.V Číně, která pro Škodu Auto představuje největší trh, začne výroba ve druhém čtvrtletí příštího roku. Kodiaq, za kterým stojí čtyři roky vývoje, znamená pro Škodu vstup do segmentu velkých SUV, tedy sportovně-užitkových vozů, kde vidí automobilka prodejní budoucnost

Kodiaq měří téměř 4,7 metru a disponuje základním zavazadlovým prostorem o velikosti 720 litrů, což je nejvíc ve třídě. V Česku bude dodáván se třemi benzinovými a dvěma dieselovými přeplňovanými motory o objemu 1,4 až 2,0 litry a výkonu 125 až 190 koní. Základní cena vozu je 677.900 Kč.

Škoda loni vyrobila přes milion vozů. Má tři závody v ČR, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Indii, na Ukrajině a v Kazachstánu. Zaměstnává 26.600 lidí. Za letošní rok očekává rekordní počet prodaných vozů i rekordní finanční výsledky.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Škodu Kodiaq si už objednalo přes tisíc Čechů Foto: Škoda Auto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.