Klesá zájem o tablety. Dodávky ve střední a východní Evropě jsou meziročně o pětinu nižší

Ve střední a východní Evropě meziročně klesly dodávky počítačových tabletů zákazníkům o 21,4 procenta na 2,8 milionu přístrojů. Informace vycházejí z údajů výzkumné společnosti IDC. Průměrná prodejní cena tabletů je přitom nižší o 21,9 %. 

„Trh s tablety ve střední a východní Evropě vykazuje jasné známky nasycení,“ uvedl analytik IDC Jiří Teršel. Upozornil, že ceny tabletů tlačí dolů ostrá konkurence a úspory na straně nákladů plynoucí z efektivní masové výroby.

Vedoucí pozici na trhu si udržela čínská společnost Lenovo s podílem 16,8 procenta. Druhé místo obsadila jihokorejská firma Samsung, za kterou následoval americký Apple.

Společnost IDC upozornila, že zájem o tablety iPad firmy Apple v Rusku zasáhl nepříznivý vývoj tamní ekonomiky. Poptávka po iPadech v Rusku tak byla podle IDC zhruba poloviční ve srovnání s Českou republikou.

 

Zdroj: ČTK

Klesá zájem o tablety. Dodávky ve střední a východní Evropě jsou meziročně o pětinu nižší Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Samsung v Soulu s novými telefony zatím neuspěl

    Byznys ·

    Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung u spotřebitelů zatím neuspěl s novými smartphony, které představil minulý týden. Podle agentury Bloomberg po neúspěchu u spotř…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.