„Jde nám o to dělat dobré věci, které spotřebitelé ocenění,“ říká zakladatel Emco Zdeněk Jahoda

Emco je česká firma, která si vydobyla úspěch i na mezinárodní úrovni. Její cereální výrobky jsou tak známé takřka po celém světě. Co stálo za úspěchem této společnosti? Zakladatel firmy Emco Zdeněk Jahoda v pořadu Myšlení první ligy s Janem Mühlfeitem říká, že se dlouhodobě snaží vyrábět kvalitní výrobky, které spotřebitelé ocení. Díky tomu se během přibývajících let nasbírá potřebná důvěra a image. 

Firma byla v českém prostředí průkopníkem mezi cereálními výrobci. Společnost i přesto musela zpočátku procházet trnitou cestou.

„Když jsme přinesli nějaké cereální výrobky na jednoty, tak nám vedoucí řekli, ať přijdeme, až to proženeme prasetem. Začátky tak byly těžké, ale pak jsme se postupně vybudovali,“ říká Jahoda na rádiu Zet.

Klíčem k úspěchu bylo zaměření se na dobré a kvalitní výrobky. Podle Jahody tak firma odmítla využít výhodné a levné nabídky, na níž mohlo Emco vydělat. „O to mi nikdy nešlo, mně šlo o to udělat dlouhodobě dobré věci, které spotřebitelé ocení. Za ty roky se pak ta image nebo důvěra nasbírá,“ sdělil Jahoda.

Společnost Emco působí již ve 40 zemích světa, tam i vyváží své výrobky. Situace na trhu se ale stále mění a společně s tím dochází i ke změně států, do níž Emco exportuje své výrobky. Zahraniční vývoz je ale podle Jahody klíčový kvůli rozmělnění rizik. Firma se tak vyhne závislosti na řetězcích.

 

 

 

Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita se Zdeňkem Jahodou si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45. 

 

Zdroj: Zet

„Jde nám o to dělat dobré věci, které spotřebitelé ocenění,“ říká zakladatel Emco Zdeněk Jahoda Foto: Zet: Jan Mühlfeit a Zdeněk Jahoda

reklama

Další články

  1. Novou jadernou doktrínu USA kritizuje i Čína

    Společnost ·

    Po sobotní kritické reakci Moskvy v neděli dal najevo negativní stanovisko k nové jaderné doktríně USA i Peking. Čínské ministerstvo obrany se podle agentury AP pozast…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.