Ivana Trumpová chce být velvyslankyní v Praze. „Skvělá volba,“ jásá Hrad

Bývalá manželka čerstvě zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana chce posloužit vlasti a stát se americkou velvyslankyní v České republice. Uvedl to list The New York Post s tím, že to Trumpovi sama řekla. „Byla by to skvělá volba!“ uvedl v reakci mluvčí českého prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na twitteru. Trump se ujme nejvyššího úřadu v lednu.

Navrhnu, abych se stala velvyslankyní v České republice,“ citoval list sedmašedesátiletou Ivanu Trumpovou. „Jsem odtud, čeština je má mateřština a každý mě zná. Jsem dost známá ve světě, nejen v Americe. Napsala jsem tři knížky a přeložili je v 40 zemích do 25 jazyků. Jsem známá jako Ivana, fakt se nepotřebuju jmenovat Trumpová,“ dodala.

Twitter

Současným velvyslancem USA v Česku je Andrew Schapiro. Ten by ale měl ve funkci počátkem následujícího roku skončit. Schapiro měl několik sporů s prezidentem Milošem Zemanem.

Twitter

Zlínská rodačka Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se za Trumpa provdala v roce 1977, tehdy to pro ni bylo druhé manželství a pro magnáta první. Rozvedli se v roce 1992. S Trumpem má tři děti - Donalda, Ivanku a Erica.

Ivana Trumpová je v současnosti podnikatelka, dříve se ale živila i jako modelka a závodní lyžařka. Žije v New Yorku a umí mluvit pěti jazyky.

Zdroj: ČTK, Zet

Ivana Trumpová chce být velvyslankyní v Praze. „Skvělá volba,“ jásá Hrad Foto: Ivana TRUMPOVÁ; Zdroj: ČTK/AP/Matt Sayles

reklama

Další články

1. Malý průvodce britskými giny

Společnost ·

Gin je jeden z neodmyslitelných spiritů Velké Británie. V poslední době zde navíc zažívá malou renesanci. Minulý rok to bylo poprvé v historii, co prodeje ginu v Britá…

2. V Indii zavládl chaos kvůli zrušeným bankovkám

Byznys ·

Chaotické scény se dnes odehrávaly po celé Indii, kde se miliony nervózních lidí zoufale snaží vyměnit staré bankovky, které před pár dny pozbyly platnosti. V dlouhých…

3. Sedm trendů v online marketingu pro rok 2016

Byznys ·

Oblast online marketingu je složitá a nestálá. Každý rok dochází ke změnám, které přicházejí ruku v ruce s novým hardwarem, softwarem nebo příchodem inovativní společn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.