Italské módní společnosti Prada loni klesl zisk o více než čtvrtinu

Italskému módnímu domu Prada klesl v minulém roce čistý zisk o 28 procent na 451 milionů eur (12,4 miliardy korun). Růst tržeb na americkém kontinentu a v Japonsku totiž nedokázal nahradit ztrátu v Číně a Evropě. Firma rovněž uvedla, že omezí výdaje a otevře méně nových obchodů, než původně plánovala.

Zisk mírně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle agentury Reuters v průměru odhadovali na 476 milionů eur. Celkové tržby společnosti se ve finančním roce končícím 31. ledna snížily o jedno procento na 3,55 miliardy eur.

Tržby v Asii navzdory příznivému vývoji měnových kurzů klesly o pět procent. Společnost poukázala na výrazné zhoršení podmínek v Hongkongu, kde se loni konaly rozsáhlé demonstrace volající po větších politických svobodách.

Firmu v roce 1913 založil Ital Mario Prada, původně jako podnik na prodej kabelek, zavazadel a stříbrného nádobí pro evropskou elitu. Dnes patří Prada mezi přední světové výrobce luxusního zboží, jako jsou kabelky, obuv, kožené zboží, oděvy a doplňky. Kromě hlavní značky Prada jí patří i značky Miu Miu, Church's a Car Shoe.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Italské módní společnosti Prada loni klesl zisk o více než čtvrtinu Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Evropská unie obnovuje program družic Galileo

    Tech ·

    Evropská unie včera poslala na palubě ruské rakety Sojuz na oběžnou dráhu dva satelity, které budou součástí evropského navigačního systému Galileo. Šlo o první vypušt…

  2. BlackBerry se po třech letech vrátil k zisku

    Byznys ·

    Výrobce telefonů BlackBerry se ve čtvrtém čtvrtletí po více než třech letech vrátil k zisku. Jeho příjmy však stále klesají. Čistý zisk za tři měsíce do konce února či…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.