Islámští radikálové se přihlásili k útoku v Berlíně

Radikální hnutí Islámský stát se v úterý přihlásilo prostřednictvím své agentury Amak k pondělnímu útoku v Berlíně. Informovala o tom agentura Reuters. IS se obvykle hlásí k odpovědnosti za všechny teroristické činy, které atentátníci na Západě spáchají.

„Vykonavatelem operace v Berlíně je voják Islámského státu, který jednal v reakci na výzvy k útokům na občany křižácké koalice,“ uvedlo hnutí v prohlášení zveřejněném agenturou Amak, kterou islamisté ke komunikaci se světem používají. Jméno útočníka ale IS nezveřejnil.

Pondělní útok kamionem na vánoční trh v centru Berlína si vyžádal nejméně 12 mrtvých a 30 vážně zraněných. Podle německé kancléřky Angely Merkelové a dalších činitelů je na základě dosavadních informací nutné vycházet z toho, že šlo o teroristický čin.

Policie nedlouho po události zadržela podezřelého Pákistánce, v úterý večer ho ale pro nedostatek důkazů propustila. Již během dne prokuratura i úřady připustily, že skutečný pachatel je zřejmě na útěku. Ministr vnitra Thomas de Maizière v rozhovoru s televizí ZDF řekl, že policie sleduje několik vyšetřovatelských verzí, motiv činu ale zůstává neznámý.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Islámští radikálové se přihlásili k útoku v Berlíně Foto: Twitter/CNN

reklama

Další články

  1. Kuba se dočká internetového připojení

    Společnost ·

    Kubánská vláda oznámila, že v havanských soukromých domech umožní dvouměsíční zkušební režim internetového připojení. Státem vedená telekomunikační společnost ETECSA p…

  2. Gazprom čeká letos rekordní vývoz plynu

    Byznys ·

    Ruský plynárenský gigant Gazprom očekává, že v letošním roce vyveze do zemí mimo země bývalého Sovětského svazu 180 miliard metrů krychlových plynu. V pondělí to uvedl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.