Intel propustí během jednoho roku 11 procent zaměstnanců

Americký výrobce počítačových čipů Intel zruší během jednoho roku 12 000 pracovních míst. To přitom představuje 11 procent celkového počtu zaměstnanců. Úterní oznámení společnosti odráží zrychlený ústup od hlavního zaměření na čipy pro osobní počítače. Není po nich totiž taková poptávka jako v minulosti kvůli přesunu zákazníků k mobilním zařízením.

Tržby největšího světového producenta počítačových čipů v prvním čtvrtletí stouply meziročně o sedm procent na 13,70 miliardy dolarů (326 miliard Kč), Společnost mírně snížila výhled růstu tržeb pro celý rok. Její akcie po zprávě klesly o 2,6 procenta.

Snížení počtu pracovních sil firmě od příštího roku dá zhruba 1,4 miliardy dolarů ročně. Ve druhém čtvrtletí ale Intel ze zisku odepíše restrukturalizační náklady v částce 1,2 miliardy dolarů.

Intel se přesunuje od trhu čipů pro osobní počítače zejména k produktům pro datová centra. Společnost se loni v červnu dohodla na převzetí svého menšího soupeře Altera, aby posílila aktivity na tomto poli.

 

 

Zdroj: ČTK

Intel propustí během jednoho roku 11 procent zaměstnanců Foto: StockStudio / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.