Řidič v australském Melbourne najel záměrně do davu lidí, několik lidí je zraněno

V australském městě Melbourne najel ve čtvrtek do davu lidí terénní vůz. Policie oznámila, že se jednalo o úmyslný čin. Řidiče a dalšího muže policisté zadrželi. Podle australských sdělovacích prostředků citovaných agenturou AP až 19 lidí utrpělo zranění, mezi zraněnými je i malé dítě, které má vážné poranění hlavy. Motiv činu není prozatím zřejmý.

Vůz najel do lidí na rohu Elizabeth Street a Flinders Street krátce před pátou hodinou odpolední místního času (před sedmou ráno SEČ). Na místo přijely rychle sanitky a zdravotníci ošetřili několik lidí na místě. Mezi 13 osobami, které musely být hospitalizovány, je předškolní dítě, jež má zranění hlavy.

Podle svědka, s nímž hovořila televize CNN, vjelo auto do davu velmi rychle, možná až stokilometrovou rychlostí.

Na prvních snímcích z místa je vidět několik lidí ležících na zemi poblíž bílého auta. Jedna svědkyně místní rozhlasové stanici 3AV řekla, že auto „kosilo lidi a ostatní se rozutekli“. Policie požádala občany, aby k místu nechodili.

Australská média připomínají, že čtvrteční incident se stal nedaleko místa, kde v Melbourne v lednu v podobné situaci přišli o život čtyři lidé a přes 20 osob bylo zraněno. Podle policie tehdy nešlo o teroristický útok, ale přesto po této události byla ve městech zpřísněna bezpečnostní opatření na pěších zónách.

 

 

Zdroj: ČTK

Řidič v australském Melbourne najel záměrně do davu lidí, několik lidí je zraněno Foto: ČTK/AP/Uncredited

reklama

Další články

  1. Kongres schválil rozsáhlou Trumpovu reformu

    Byznys ·

    Kongres Spojených států ve středu schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh již v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli proce…

  2. Duda i přes odpor EK podepsal zákony o justici

    Společnost ·

    Polský prezident Andrzej Duda ve středu oznámil rozhodnutí podepsat dvojici zákonů reformujících soudní systém, které kritizuje Evropská unie. Zákony o nejvyšším soudu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.