Hodnota bitcoinu se vyšplhala přes hranici 15 tisíc dolarů

Hodnota digitální měny bitcoin v rámci čtvrtečního obchodování dosáhla nového rekordu. Na obchodní platformě Coindesk.com se krátce vyšplhala na 15 007,70 dolaru, pak mírně klesla. Informoval o tom server BBC. Během čtvrtka tak bitcoin přidával téměř 15 procent. Podle agentury Bloomberg jeho hodnota od začátku měsíce stoupla o 50 procent. Bitcoinu pomáhá očekávané spuštění obchodování s bitcoinovými termínovými kontrakty, které na největší burze s kontrakty CME začne za několik dní.

Začátkem roku činila hodnota bitcoinu 1000 dolarů, od té doby s občasnými výraznými výkyvy zaznamenává jeden rekord za druhým. Podle společnosti CMC Markets má vzestup bitcoinu všechny příznaky bubliny. „Neexistuje ale způsob, jak poznat, kdy bublina praskne,“ řekla firma serveru BBC.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední světová kybernetická měna. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl ovlivňovat, ani vlády a centrální banky.

 

 

Zdroj: ČTK

Hodnota bitcoinu se vyšplhala přes hranici 15 tisíc dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.