Hackeři ukradli data o milionech amerických zákazníků T-Mobile

Hackeři ukradli osobní údaje o asi 15 milionech amerických zákazníků mobilního operátora T-Mobile. Pochybení přišlo ze strany společnosti Experian, kterou T-Mobile využívá ke zpracovávání informací o předplatitelích služeb. Podle mobilního operátora nedošlo ke zcizení finančních údajů. Hackeři se však dostali ke jménům, datům narození a číslům sociálního zabezpečení.

Generální ředitel T-Mobilu John Legere řekl, že jeho společnost přehodnotí svou další spolupráci s firmou Experian. Legere ve svém prohlášení uvedl: „Soukromí našich stávajících i budoucích zákazníků beru velmi vážně. Není to pro nás malý problém.“ Současně ubezpečil, že informace o bankovních účtech klientů nebo čísla jejich kreditních karet nebyla ohrožena.

Generální ředitel společnosti Experian Craig Boundy řekl, že společnost nyní pracuje na vyšetřování krádeže dat a za pochybení firmy se omluvil.

Podle BBC vyšel skandál najevo poté, co se letos stala společnost T-Mobile třetím největším mobilním operátorem v USA. 

 

Zdroj: BBC

Hackeři ukradli data o milionech amerických zákazníků T-Mobile Foto: Sergey Kohl / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.