Google poprvé doručoval zboží pomocí dronů

Provozovatel nejpoužívanějšího internetového vyhledávače, společnost Google, poprvé vyzkoušela dodávku zboží klientům pomocí bezpilotních letounů. Uvedly to dnes zahraniční agentury. Na podobném projektu pracuje i americká firma Amazon, která je největším internetovým prodejcem na světě.

Projekt Křídlo, který společnost vede již dva roky, představuje pro Google největší expanzi mimo oblast internetu a technologií a otevírá mu lukrativní trhy reklamy a doručování zboží.

Společnost prohlásila, že by do pár let chtěla zprovoznit službu, která bude takto doručovat až několik zásilek denně. Přeprava zboží pomocí dronů má podle společnosti zajistit levnější a rychlejší způsob přepravy zboží. 

Výzkum projektu vyvrcholil v minulých týdnech několika lety bezpilotních letounů, které dodali bonbóny, vodu, léky a jídlo pro psy dvěma farmářům v australském Queenslandu, upřesnila společnost Google.

Google koupil začátkem roku výrobce bezpilotních letadel Titan Aerospace.

Zdroj: Reuters, ČTK

Google poprvé doručoval zboží pomocí dronů Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.