Filmová produkce Warner Bros v České republice končí

Filmová produkční společnost Warner Bros. Entertainment uzavře svoji pobočku na českém trhu a převede svoji obchodní činnost na Freeman Entertainment, která bude distribuovat kromě snímků hollywoodského studia i filmy dalších společností. Informoval o tom včera server Hospodářských novin.  

„Budeme zajišťovat kinodistribuci filmů studia Warner Bros. i několika dalších studií včetně Lionsgate, Summit Entertainment a také hraných filmů studia DreamWorks,“ řekla serveru mluvčí Freeman Entertainment Eva Teglová. Výkonným ředitelem společnosti pro Českou republiku byl jmenován Radovan Čech, který tak podle iHNED.cz de facto vystřídá dosavadní ředitelku českých Warner Bros. Danu Janovskou.

Na trhu byla tuzemská pobočka Warner Bros loni třetí největší, její podíl na tržbách dle údajů Unie filmových distributorů činil 16,4 procenta, což odpovídá 240,5 milionu korun. Větší byly jen CinemArt a Falcon, připomněl iHNED.cz.

Snímky Warner Bros. v tehdejším Československu jako první uváděla společnost Interama, v dalších letech se o jejich distribuci staraly firmy Gemini Film a Guild. Od roku 1991 v České republice působila společnost Warner Home Video, která se od roku 1998 rozšířila i o filmovou distribuci.

 

Zdroj: ČTK

 

Filmová produkce Warner Bros v České republice končí Foto: Gerry Boughan / Shutterstock.com - Warner Bros studio v Burbank (USA)

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.